Film

DKF Online – spotkania z twórcami kultowych polskich filmów na żywo w sieci

Zapraszamy do rozmów online w Domowym Klubie Filmowym 

 

Zapraszamy fanów kina z całej Polski do DKF Online. Spotkania na żywo z udziałem znanych twórców polskiej kinematografii odbywają się na profilu @DKFOnline na Facebooku i na stronie www.DKFonline.pl. Polskie klasyki kinowe są tu prezentowane i omawiane w ciekawy sposób, docierając ze swoim przekazem do kolejnego pokolenia młodych Polaków. Dyskusja na żywo z osobowościami kina, możliwość interakcji i uczestnictwa online dla każdego oraz zaangażowanie ze strony uczestników to powrót do bardzo popularnej tradycji dyskusyjnych klubów filmowych w nowym, atrakcyjnym wydaniu.

 

Filmowe domówki nie wymagają biletu, znoszą barierę ekranu, pozwalają zaprosić mistrzów kina do swojego domu. Internetowy chat powoduje, że każdy z widzów ma szansę na bezpośredni kontakt z twórcami. Formuła DKF Online buduje bliskość relacji, nagradza ciekawość, otwiera też bardziej nieśmiałych fanów kina, którzy w klasycznej formule DKF-ów, nie odważyliby się na zabranie głosu przy pełnej sali. DKF Online łączy ze sobą intymność kontaktu z jego masowością. W spotkaniach mogą jednocześnie uczestniczyć tysiące widzów, których nie pomieściłaby nawet największa sala kinowa w Polsce.

 

Konkurs „Wejdź w kadr”

 

DKF Online ma służyć również aktywizacji widzów, tak, aby z obserwatorów stawali się twórcami, dlatego jego częścią będzie konkurs "Wejdź w kadr". Internauci zobaczą na ekranie stopklatki z kultowych polskich filmów, a ich zadanie będzie polegać na pokazaniu ich na nowo z udziałem siebie i swoich znajomych. Premiowana jest pomysłowość i niekonwencjonalne podejście do tematu. Widzowie DKF mogą wysyłać swoje zdjęcia mailem, najlepsze z nich będą prezentowane podczas spotkań DKF Online i na profilu FB. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony przez bohatera ostatniego odcinka. W nagrodę otrzyma kadr z jednego z kultowych polskich filmów oprawiony w taki sposób, aby imitował taśmę filmową. Dzięki temu część wirtualnego świata stanie się namacalna.

 

Wszystkie spotkania DKF Online są tłumaczone na język migowy przez tłumacza widocznego w dolnym rogu ekranu i dostępne do odtworzenia na stronie internetowej projektu.

 

Domowy Klub Filmowy – zapraszamy do rozmowy!

 

Najbliższe spotkania DKF Online:

 

16.07.2020, czwartek, godz. 19.00

„Zmruż Oczy” z Andrzejem Jakimowskim

4.08.2020, wtorek, godz. 19.00

„Kiler” – spotkanie z Cezarym Pazurą

 

Obserwuj nas na FB @DKFOnline

www.DKFonline.pl

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. 

Organizator: Outdoor Cinema

Patronat: miesięcznik KINO

Blog partnerski: Rozmawiam, bo lubię

Transmisje online: dobretransmisje.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca