Literatura

Zysk i s-ka - prermiery

 

SZANOWNI PAŃSTWO

W najbliższej dystrybucji tj. we wtorek 4 maja 2010 r. polecamy Państwu cztery premiery:

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

1. Rosyjska ruletka – Marian Zacharski

Format 150 x 225

Stron 656

Oprawa miękka

Cena detaliczna 39,90 zł

Standard 10 egz.

ISBN 978-83-7506-419-3

Kod kreskowy 9788375064193 
 

O KSIĄŻCE:

Jeśli chcą się  Państwo dowiedzieć: (…) kto przyznał sobie prawo do interpretowania pojęcia bezpieczeństwa państwa, gdzie odbyła się zasadnicza zdrada państwa, jakie są procedury w wywiadzie, kto ich przestrzegał, a kto je bezpardonowo łamał, kogo cechuje buta i czy rzeczywiście nigdy nie było „Olina” — znajdą to wszystko Państwo w tej książce.

***

W Rosyjskiej ruletce czytelnik spotyka się zarówno z nieprawdopodobną odwagą życia głównego bohatera, jak i odwagą w jego opowiedzeniu i ocenie. To sprawia, że książka ta wraz z pierwszym tomem wspomnień – Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski – z pewnością zdobędzie rzesze czytelników i wyznaczy nowe standardy i perspektywy w pisaniu o działalności służb wywiadowczych.

Od wydawcy

***

(…) Praca oficera wywiadu to gra w zabójczą rosyjską ruletkę. Jeden werbunek na sto trafiony. Setki informacji, jedna cenna. Wiele tropów, a tylko jeden z nich może prowadzić do celu. Ryzykujemy, podejmując każdą, nawet z pozoru najzwyklejszą misję. Bo nigdy nie wiadomo, co czeka nas, gdy informację już zdobędziemy. Nigdy nie wiemy, czyją twarz zobaczymy na końcu drogi. Ale na tym polega wywiad. Nasza służba.

Marian Zacharski

***

"Rezygnacja pokazuje szlachetny charakter. Jego pełne elegancji oświadczenie o ustąpieniu przypomina mi o sprawach, o których od czasu do czasu mi opowiadał  - to deklaracja kogoś, kto naprawdę był zainteresowany służeniem swojemu krajowi, a także robieniem wszystkiego, co w jego ocenie było słuszne, by ten cel osiągnąć. Znałem amerykańskich patriotów, takich jak Jack i Bobby Kennedy, ale to (oświadczenie Zacharskiego) pozwoliło mi spojrzeć na patriotyzm w zupełnie nowy sposób. Nie zważając na stanowisko rządu USA w tej sprawie, uważam, że to był to akt patriotyzmu wart najwyższego szacunku".

Edward Stadum, amerykański adwokat Mariana Zacharskiego 
 
 

O AUTORZE:

Marian Zacharski, ur. w 1951 r. w Gdyni, ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1975 r. wyjechał do USA jako przedstawiciel polsko-amerykańskiej firmy eksportującej maszyny. W 1977 r. nawiązał kontakt z Williamem Bellem, zajmującym się projektowaniem radarów na potrzeby wojska. Do 1981 r. Zacharski zdołał kupić za pieniądze polskiego wywiadu najbardziej poufne informacje dotyczące m.in. budowy systemów radarowych, rakiet oraz samolotów, co miało wielkie znaczenie w zachowaniu równowagi w  zimnowojennym wyścigu zbrojeń. W czerwcu 1981 r. został aresztowany przez FBI pod zarzutem konspiracji szpiegowskiej wymierzonej przeciwko Stanom Zjednoczonym, a następnie skazany przez sąd w Los Angeles na karę dożywocia. Dzięki aktowi łaski prezydenta Reagana w czerwcu 1985 r., na moście Glienicke w Berlinie, wraz z trzema innymi szpiegami wschodnioeuropejskimi, został wymieniony na dwudziestu pięciu więźniów zza żelaznej kurtyny. Od 1990 r. pracował dla Urzędu Ochrony Państwa. W 1995 roku uczestniczył w akcji mającej na celu zwerbowanie rosyjskiego agenta Władimira Ałganowa, który miał posiadać informacje o współpracy ówczesnego premiera Józefa Oleksego z KGB. Awansowany na stopień generała przez prezydenta Wałęsę. Wkrótce potem wyjechał z kraju.

W 2009 roku ukazała się pierwsza książka Mariana Zacharskiego Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski. Wbrew regułom, która została uhonorowana nagrodą Bestseller Empiku 2009 w kategorii historia i literatura faktu.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. 2. Dersu Uzała – Władimir K. Arsenjew

Seria „Podróże Retro”

Format 145 x 215

Stron 248

Oprawa twarda

Cena detaliczna 45,00 zł

Standard 4 egz.

ISBN 978-83-7506-402-5

Kod kreskowy 9788375064025

O KSIĄŻCE:

Już tak wielu miłośników przygody z różnych krain świata wyruszyło w głąb syberyjskiej tajgi, zainspirowanych tą książką lub filmem Akiry Kurosawy na jej podstawie. Teraz Ty wybierzesz się w zaczarowaną wyprawę, by pewnej mrocznej nocy, w bezkresnym lesie spotkać niezwykłego bohatera – Dersu Uzałę.

Dersu – leśny mędrzec, myśliwy i tropiciel – to postać magiczna. Trudno dojść, na ile rzeczywista, a na ile wyidealizowana, czy może nawet „zlepiona” z wielu osobowości. Jest tak, ponieważ pozostawiła po sobie tylko pamięć swego przyjaciela Władimira Arsenjewa – oficera, topografa i badacza rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Dzięki jego talentowi pisarskiemu możemy dziś zachwycać się animistyczną filozofią Uzały.

REKOMENDACJA:

„Odkrycie, że człowiek pierwotny może być dobry, a nawet lepszy niż człowiek cywilizowany, okazuje się głównym odkryciem podróżnika Arsenjewa. Dobroć Dersu godzi ludzi różnej rasy, różnego poziomu kultury i wykształcenia”.

prof. Jacek Kurczewski

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

3. Koniec jest moim początkiem – Tiziano Terzani

Seria „Naokoło  świata”

Format 145 x 205

Stron 578

Oprawa miękka

Cena detaliczna 32,90 zł

Standard 12 egz.

ISBN 978-83-7506-407-0

Kod kreskowy 9788375064070

O KSIĄŻCE:

Ta pośmiertna książka, przygotowana do druku przez syna autora, jest doskonałym sprawdzianem szczerości. To podróż niezmordowanego globtrotera, który starał  się doprowadzić do końca swoje ostatnie dziennikarskie śledztwo. Chciał odnaleźć sens choroby, śmierci, cierpienia. Aby tego dokonać, trzeba było wielkiego dziennikarza. Jednego z największych na świecie.

O AUTORZE:

Tiziano Terzani (1938-2004), włoski reportażysta, studiował w Europie i Stanach Zjednoczonych, przez wiele lat mieszkał w Azji, jako korespondent „Der Spiegla” donosząc o toczących się tam wojnach i rewolucjach. W roku 1975 jako jeden z nielicznych dziennikarzy europejskich był świadkiem zajęcia Sajgonu przez wojska północnowietnamskie. Przebywając w Chinach w 1984 roku, został aresztowany i wydalony za „działalność kontrrewolucyjną”. W roku 1997 jego praca reporterska została uhonorowana Premio Luigi Barzini. Terzani dotyka problemów istotnych zarówno dla kontynentu azjatyckiego, jak i całego współczesnego świata. Powiedział mi wróżbita - pierwsza książka Terzaniego przełożona na język polski, ukazała się w 2008 roku nakładem Zysk i S-ka.

REKOMENDACJE:

„Rozrachunek z życiem na stronach najbardziej intymnego i prawdziwego spośród wszystkich reportaży Tiziano Terzaniego. To podróż człowieka w poszukiwaniu sensu i siebie samego.„

„Panorama”

 „Terzani to wybitny reporter, świadek naszej historii, który opowiedział nam o złudzeniach i utopiach minionego wieku.”

„La Stampa”

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. 4. Wiersze dla dzieci – Konstanty Ildefons Gałczyński

Ilustracje Katarzyna Czerner-Wieczorek

Format 205 x 290

Stron 32

Oprawa miękka

Cena detaliczna 10,00 zł

Standard 10 egz.

ISBN 978-83-7506-461-2

Kod kreskowy 9788375064612

O KSIĄŻCE:

Ponadczasowe wiersze dla dzieci Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego od pokoleń bawią i pobudzają wyobraźnię najmłodszych czytelników. To poetycki elementarz, którego nie może zabraknąć na waszej półce z książkami.

O AUTORZE:

Konstanty Ildefons Gałczyński (1905-1953), polski poeta, najbardziej znany z humoresek podszytych absurdem Teatrzyk Zielona Gęś. Debiutował w prasie w 1923 roku. Był związany z grupą poetycką Kwadryga, obok Mieczysława Bibrowskiego czy Lucjana Szenwalda. W latach 1931-33 przebywał w Berlinie na stanowisku attache kulturalnego. Brał udział w kampanii wrześniowej. Okres okupacji spędził w stalagu w Altengrabow. Do jego najbardziej znanych zbiorów wierszy Gałczyńskiego należą: Zaczarowana dorożka, Ślubne obrączki czy Pieśni.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 maja 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca