Literatura

„Scream” i „Ja, Ozzy”

Jeśli ktoś myślał, że 62-letni dziadek – metalowiec odszedł już w zapomnienie, jest w błędzie. Ozzy Osbourne wciąż żyje i ma się dobrze. Wielu wróżyło mu sceniczną emeryturę już dobre kilka lat temu, jednak ten wciąż się nie poddaje. Ba, można sądzić, że dopiero teraz znajduje się na wyżynach twórczości. Nowa, świetnie oceniana płyta, jeszcze lepiej przyjęta autobiografia „Ja, Ozzy” i międzynarodowa trasa koncertowa mówią same za siebie.

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nazwisko Osbourne wyjątkowo często pojawiało się w polskich mediach. Przyczyn było co najmniej kilka. Pierwsza z nich – rzecz jasna nowa płyta „Scream”. Świat przypomniał sobie o leciwym już symbolu muzyki metalowej.

 

Nie trzeba było długo czekać, aby Ozzy Osbourne dał o sobie znać po raz kolejny. W listopadzie ubiegłego roku miała miejsce premiera jego autobiografii, w Polsce wydanej przez Wydawnictwo Telbit. O Ozzym ponownie zrobiło się głośno. Tym razem było to wydarzenie zupełnie inne. Przypomnieliśmy sobie wtedy wszelkie anegdoty związane z owym artystą i trzeba przyznać, że śmialiśmy się przy tym do rozpuku... przynajmniej czasami.

 

Z tej też okazji Karolina Korwin-Piotrowska i Dorota Wellman postanowiły sprawdzić, co takiego chciał nam przekazać Ozzman w swojej pierwszej i jak na razie jedynej książce. Czy im się spodoba, przekonamy się 1 kwietnia na kanale TVN Style w „Kino, kanapa, książki”. Jest to nowy program powstały z połączenia magazynu Doroty Wellman „Czytam, bo lubię" i autorskiego „W kinie i na kanapie” Karoliny Korwin-Piotrowskiej, w którym opowiadała o filmowych i serialowych perełkach. Niebawem przekonamy się, czy tak kontrowersyjna postać jak Ozzy przypadła do gustu delikatnym paniom prowadzącym...

 

O Ozzym Osbournie już niebawem zrobi się głośno jeszcze raz. Okazją ku temu będzie jego koncert zaplanowany na 9 sierpnia w sopockiej Ergo Arenie w ramach trasy Ozzy Scream Tour 2011, promującej jego najnowszy album „Scream”. Będzie to już trzeci koncert Ozzmana w kraju nad Wisłą. Czekamy z niecierpliwością.

 

 

Tomasz Doborzyński

 

przeczytaj też Wywrotową recenzję książki:

 

John Osbourn, „Ja, Ozzy”
przekład: Dariusz Kopociński
 stron: 402, oprawa twarda
ISBN: 978-83-62252-17-6
Wydawnictwo Telbit, 2010

 

 

1 kwietnia 2011 TVN Style w „Kino, kanapa, książki”.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca