Wywrota

Pierwsze pokazy slajdów, wystawa-instalacja i salon filmowy

W nadchodzącym tygodniu czekają nas kolejne atrakcje festiwalowe.


Spotkamy się z m.in z Kubą Dąbrowskim, który na zaproszenie TIFF przyleci aż z Mediolanu! Kuba zaprezentuje wrocławskiej publiczności wystawę-instalację pt: "Una lacrima sul viso", a także opowie o własnej twórczości podczas spotkania autorskiego i slideshow.

 

Drugim gościem będzie Joanna Ziajka, laureatka ogólnopolskiego konkursu TIFF-Debiuty 2011, którego celem jest promowanie młodych zdolnych fotografów. Nie zabraknie zdjęć, interesujących opowieści i inspiracji do własnej twórczości.

 

Mamy też ciekawą propozycję dla miłośników obrazu ruchomego. W najbliższa sobotę startuje Salon Filmowy, który prezentować będzie kino europejskie i światowe. Zaczynamy od Sfabrykowanego Krajobrazu reż. Jennifer Baichwa. Jest to historia fotografa Edwarda Burtynsky'ego, który podróżując po świecie obserwuje zmiany w krajobrazie wynikające z działalności przemysłowej. Kino zaangażowane społecznie i fotograficznie zarazem.

 

 

KUBA DĄBROWSKI

21.10.2011 piątek, godz: 18:00

I wernisaż wystawy "Una lacrima sul viso"

 

godz: 18:30
I autorski pokaz slajdów
I Dom Edyty Stein
ul. Nowowiejska 38, Wrocław

Kuba Dąbrowski. Jeden z czołowych polskich fotografów młodego pokolenia, obecnie
mieszkający we Włoszech. Jest również związany z Akademią Fotografii w Warszawie, gdzie wykłada analizę obrazu fotograficznego. Zajmuje się głównie fotografią prasową. Sportretował (między innymi dla Przekroju i Polityki) większość znanych polskich osobistości (polskich artystów, intelektualistów i polityków). Realizuje także swoje własne projekty artystyczne. W ostatnim czasie przeprowadził z Rafałem Milachem cykl warsztatów dla dzieci, podróżując przyczepą po Polsce północno-wschodniej.

Wystawy Indywidualne: Galeria Arsenał Białystok WAŻNE PYTANIA 2004 i PIĆ Z TOBĄ colę 2008, Point galery Tokio EVERYTHING 2007, Lefttanker Tokio FAUNA & FLORA 2007, Platan Budapeszt FONTOS KERDESEK 2005, Zero Berlin WAS DICH NERVT 2005, Ha-art Bukareszt TRIST KARAOKE 2007, MFK Kraków FAUNA I FLORA 2006, Festiwal Fotografii w Łodzi CHCIAŁBYM UMRZEĆ JAK JAMES DEAN 2008, ZPAF i SKA KOLEDZY Kraków 2009, TR PREZENTY 2009

Wystawy grupowe: Palazzo dell Esposizione Rzym LA GIOIA 2009, bwa Katowice ENTUZJAŚCI 2009, Bunkier Sztuki Kraków SZCZYT BOHATERÓW 2009, CSW Mińsk PEJZAŻ POLSKI 2009, 2008 MFK Kraków POLSKA WENUS 2008, CSW Warszawa EFEKT CZERWONYCH OCZU 2008, Wydawnictwo książkowe i seria plenerowych wystaw MAŁOPOLSKA. FOTOGRAFIE. TO NICZEGO NIE WYJAŚNIA 2007, MFK Kraków TERAZ POLSKA 2006

http://kubadabrowski.blogspot.com

 

SALON FILMOWY
22.10.2011 sobota, godz: 16:30 - 18.00

I Sfabrykowany krajobraz

2006 | Kanada | Dokumentalny

reż. Jennifer Baichwal, 90 min

I Dom Edyty Stein

ul. Nowowiejska 38, Wrocław

wstęp wolny

Pretekstem do realizacji dokumentu "Sfabrykowany krajobraz" jest postać fotografa Edwarda Burtynsky'ego. Ten Kanadyjczyk ukraińskiego pochodzenia od lat zajmuje się fotografowaniem przemysłowego krajobrazu: kopalni odkrywkowych, fabryk, hut, portów, wysypisk śmieci, slumsów i nowoczesnych metropolii. Według słów samego autora, jego
celem jest zmuszenie widza do konfrontacji obrazu 'świata jaki jest' z obrazem 'świata jaki istniał do niedawna'. Idealnie do tego zadania nadają się Chiny, gdzie rozwój ekonomiczny ma pierwszeństwo nad ekologią i potrzebami jednostki. Ekipa filmowa pod dowództwem Jennifer Baichwal towarzyszyła mu podczas jednej z nich. Jej rezultatem jest właśnie "Sfabrykowany krajobraz".

 

JOANNA ZIAJKA

22.10.2011 sobota, godz: 18:30

I autorski pokaz slajdów

I Dom Edyty Stein

ul. Nowowiejska 38, Wrocław


Joanna Ziajka (ur. 15.11.1984), absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Akademii Fotografii w Warszawie. Obecnie studentka II. roku Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Jej prace z cyklu “Hunters” były prezentowane na wystawie ”Dwadzieścia lat Instytutu Twórczej Fotografii Śląskiego Uniwersytetu w Opawie” w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej. Jako jedna z 7 studentów została wybrany do prezentacji swoich prac w albumie “Rough Cut,” wydanym w 2011 roku przez Akademię Fotografii i Instytut Kultury Wizualnej. We wrześniu we Wrocławskim „Wydawnictwie” można oglądać “Myśl”- projekt współtworzony z Krzysztofem Kowalskim oraz Aleksandrą Loską.

Hunters


Cykl powstał na przełomie roku 2009 i 2010. Hunters nie ma na celu pokazania czym jest myślistwo; nie próbuje opowiedzieć się za lub przeciw niemu. Jest subiektywną próbą podejrzenia zjawiska i charakteryzuje go raczej chęć oddania atmosfery towarzyszącej polowaniu. Brak w nim krwi i szokujących oko obrazów. Dużo jest zaś statycznych kadrów, które podkreślają klimat panujący między oddawaniem strzałów.


www.joziajka.blogspot.comwww.tiff.wroc.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca