Literatura

...Krzysiowi Mithril - I nie tylko

 …Krzysiowi Mithril

 

tylko piórem pochylam się

nad cichutkim cierpieniem

u wezgłowia chwili

 

gdy mogę słowo

lub dwa zająć ciszą

małych łez

 

sercem mogę pozostać

bo nim sprawuję dotyk współczucia

gdyż fortuna

 

nie jest moją nadzieją

 

Do wszystkich o wrażliwych sercach  - przeczytajcie uważnie tekst pod spodem, nie zastanawiajcie się nad tym, czy aby ktoś nie chce was wpasować na lewe sanki, gdyż własną głową zaręczam o uczciwości zamiaru. Chodzi o dziecko, ośmioletniego Krzysia, któremu należy się pomoc poetów z portali, które znam. Autorką prośby jest moja bardzo dobra przyjaciółka Sosna z Koszalina o kryształowej wrażliwości i równie szklistej uczciwości.

Przeczytajcie…

 

 

Słuchajcie! Pamiętacie jak zakładaliśmy dział Debiutanci Dzieciom, zaczęło się od wierszy dla ciężko chorego ośmioletniego Krzysia. Niestety Krzyś cały czas walczy z chorobą. Po jednej operacji, kilku seriach chemii kolejnym etapem w walce ze smokiem stała się amputacja nóżki. Krzyś jest już po amputacji, w tej chwili dla bezpieczeństwa poddawany jest jeszcze jednej chemii i miejmy nadzieję, będzie już wracał do zdrowia. Ale jest problem. Dotychczasowe leczenie było - nazwijmy to - bezpłatne, jednak proteza, którą trzeba w miarę szybko po wygojeniu się rany założyć to już koszty ogromne. Jest Fundacja, która część kosztów bierze na siebie, jednak nie w całości. Rodzice Krzysia robią co mogą, żeby podołać wydatkowi - niestety nie dadzą rady uzbierać tak dużych pieniędzy bez ludzi dobrej woli. Oto nasza rzeczywistość. Chciałam zorganizować jakąś poemową zbiórkę - jest to chyba nierealne ze względu na to, że jesteśmy strasznie rozsypani po Polsce, a założenie konta takiego poemowego i tylko na ten cel może nie zostać niezauważone przez fiskusa. A szkoda, bo każdy grosz się liczy i do współnego wora nawet drobne sumy dają jakąś konkretną kwotę. Chyba, że ktoś z Was ma jakiś pomysł.
Natomiat wszystkich zainteresowanych chęcią indywidualnej pomocy proszę o kontakt e-mailowy sosna_sosenka@poczta.fm - podam numer konta Fundacji i odpowiem na wszystkie pytania. Pragnę nadmienić, że nie jest to kolejna akcja internetowa na niewiadomy cel. Osobiście znam problem, mam kontakt z Rodziną Krzysia i cały czas towarzyszę mu w nieszczęściu przynajmniej duchowo. Teraz będę miała okazję również pomóc materialnie.
Liczę na Was ;))). Pozdrawiam

 tu jest adres - gdzie uzyskacie informacje...

http://proteza_krzysia.republika.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
sick
sick 23 pazdziernika 2007, 12:25
zespół Wywroty życzy dużo zdrowia!
przysłano: 23 pazdziernika 2007 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca