Literatura

8 urodziny Slamu poetyckiego w Polsce

 

 

           8 urodziny Slamu poetyckiego w Polsce

 

                  gość specjalny: Polarbear (UK)

 

czwartek 10 marca godz. 20.00

Slam poetycki w Powiększeniu (ul. Nowy Świat 27, Warszawa) + występ Polarbeara

piątek 11 marca godz. 13.45

Polarbear „Spoken Word – Writing for your own voice” otwarty wykład na SWPS sala S302 (ul. Chodakowska 19/31, Warszawa)

sobota 12 marca godz. 17.00

Spotkanie z Polarbearem + dyskusja o Slamie poetyckim i poezji spoken word w Empiku (Rynek Główny 5, Kraków)

sobota 12 marca godz. 20.00

Slam poetycki na Kazimierzu w Kolanku Nr 6 (ul. Józefa 17, Kraków) + występ Polarbeara

 

Slam poetycki na stałe wpisał się w krajobraz miejskich imprez i obchodzi już 8. urodziny. Warto przypomnieć, że pierwszy Slam w Polsce odbył się w warszawskiej Starej Prochoffni i organizował go Bohdan Piasecki. Slam to skrzyżowanie poezji i performance’u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo Slam określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni właśnie cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów.

 

Dzięki współpracy z British Council w tym roku ósme urodziny Slamu poetyckiego w Polsce swoją obecnością uświetni, wywodzący się z Birmingham w Wielkiej Brytanii, Polarbear – jeden z czołowych artystów spoken word na świecie. Wystąpi on w Powiększeniu jako gość specjalny podczas urodzinowego slamu 10 marca a dzień później poprowadzi otwarty wykład „Spoken Word – Writing for your own voice” na SWPS w Warszawie.

 

Po pobycie w Warszawie wybiera się do Krakowa, gdzie weźmie udział w dyskusji na temat Slamu poetyckiego i poezji spoken word oraz wystąpi jako gość specjalny na odbywającym się tam Slamie na Kazimierzu w klubie Kolanko No 6.

 

Polarbear’owi uznanie przyniosło tournee w ramach Apples & Snakes Exposed Tour oraz występy podczas festiwali, które otworzyły mu drogę na sceny całego świata – od Kuala Lumpur do Kalifornii. Wiele jego występów transmitowanych było przez Radio BBC. Poeta uczestniczy w międzynarodowych projektach pisarskich i performerskich. Na przełomie 2008/2009 Polarbear objechał Wielką Brytanię ze swoim pierwszym pełnowymiarowym spektaklem "performance story" zatytułowanym "If I cover my nose you can’t see me", prezentowanym m.in. na zakończenie London Literature Festival.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca