Literatura

DuchLess. Opowieść o nieprawdziwym człowieku

 

Siergiej Minajew

DuchLess. Opowieść o nieprawdziwym człowieku

 

DuchLess to jeden z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat. Historia cynicznego menadżera wielkiej międzynarodowej korporacji. Gdy w ciągu dziewięciu miesięcy sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy, cała Rosja zaczęła się zastanawiać nad jej fenomenem. 
To powieść zadedykowana zagubionym trzydziestolatkom, którzy z hukiem weszli w życie i wspaniale je przegrali.

 

Bohater Minajewa to bohater naszych czasów, korporacyjny zombie, bezskutecznie próbujący zagłuszyć swoje wewnętrzne rozterki na niekończących się imprezach, za pomocą alkoholu, narkotyków i gry z lewackimi ideami.Rolling Stone

 

Minajew nie jest skupionym na sobie rosyjskim yuppie ani nowym rodzajem dysydenta. To jeden z bestsellerowych autorów, którego dwie książki sprzedały się w milionowych nakładach, co jest dość niesłychanym faktem w postsowieckiej Rosji. DuchLess, powieść o półangielskim, półrosyjskim tytule, jest uznawana za epitafium generacji autora. 
The New York Times

 

Minajew napisał książkę o pustce swojego pełnego sukcesów życia.Frankfurter Allgemeine Zeitung

 

SIERGIEJ MINAJEW - urodzony w 1975 roku w Moskwie, jeden z najpopularniejszych przedstawicieli współczesnej literatury rosyjskiej. Jego pierwsza książka duchLESS. Opowieść o nieprawdziwym człowieku, wydana w 2006 roku, była jednym z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat. Kolejne jego powieści – Media Sapiens, Media Sapiens 2, R.A.B. - od razu po premierze zajmowały czołowe pozycje na listach bestsellerów. Siergiej Minajew jest nie tylko znanym pisarzem, ale i publicystą, wydawcą, prowadzącym telewizyjny talk-show.

 

Ekranizacja "DuchLessa" trafi do rosyjskich kin już 4 października. Tutaj link do trailera: http://www.youtube.com/watch?v=lcbIlHXh9Ys

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca