Literatura

Najlepsze w Europie Środkowej

 

Olga Tokarczuk, Jacek Dehnel, Drago Jancar, Ziemowit Szczerek i Lucian Dan Teodorovici w jednej rozmowie. Większość finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”, spotka się w jednej rozmowie na dzień przed ogłoszeniem wyników. Będą rozmawiać o swoich najnowszych książkach, Europie Środkowej i odpowiedzą na pytania publiczności. Spotkanie odbędzie się 16 października we wrocławskim Empiku Renoma.

 

Nagroda „Angelus” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień literackich w naszej części Europy. Przyznawana jest od 2006 roku dla najlepszej książki pisarza z regionu. Zwycięzca otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 150 tysięcy złotych.

 

Wśród tegorocznych finalistów znalazło się aż pięciu Polaków: podwójna zdobywczyni Nike Olga Tokarczuk z powieścią „Księgi Jakubowe”, poeta, pisarz i tłumacz Jacek Dehnel z książką „Matka Makryna”, Ziemowit Szczerek z reportażem „Siódemka” i Andrzej Stasiuk, który w swoim „Wschodzie” zawarł niezwykły opis podróży, pragnienia, tęsknoty i strachu.

 

Pisarzy z pozostałych państw reprezentują: słoweński pisarz Drago Jancar nominowany za powieść „Widziałem ją tej nocy”, rumuński autor Lucian Dan Teodorovici z książką „Matei Brunul” oraz dobrze znany w Polsce ukraiński prozaik i poeta Serhij Żadan, autor powieści „Mezopotamia”.

 

Dyskusję piątki finalistów „Angelusa” poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska.

 

16 października, godz. 19:30

Empik Renoma

Wrocław, ul. Świdnicka 40

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca