Literatura

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych

Prawdziwe księgarnie są instytucjami kultury! Są miejscami spotkań, inspiracji i rozmów. Kupowanie w nich książek to proces, nie transakcja. Organizatorzy chcą pokazać, co księgarze mogą zaoferować gościom i może, przy okazji, zachęcić kilka osób do sięgnięcia po książki.

 

Pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych odbędzie się 4 i 5 czerwca w Warszawie. Wśród gości znajdą się pisarze, ilustratorzy, tłumacze i filmowcy. Będzie można spotkać m.in. Annę Dziewit – Meller, Dorotę Sumińską, Martę Kijańską, Olę Cieślak, Grażkę Lange, Łukasza Orbitowskiego, Wita Szostaka, Jakuba Żulczyka, Zygmunta Miłoszewskiego, Jacka Hugo-Badera, Grzegorza Kasdepke, Mikołaja Golachowskiego, Jana Bajtlika, Jasia Kapelę, Piotra Sochę i Antoniego Liberę. Poza klasycznymi spotkaniami autorskimi i dyskusjami o książkach na gości czekają m.in. kameralny koncert trio Marcina Świetlickiego „Najprzyjemniejsi”, aukcja obrazków „Bohater” Małgorzaty Halber, puszczanie muzyki z Łukaszem Orbitowskim, gawęda literacka z Witem Szostakiem, warsztaty z marmoryzowania papieru, wyczieczki piesze i rowerowe, odsłonięcie neonu, gra miejska dla dzieci, speed dating z artystami czy wieczorna impreza taneczna. W programie jest ponad 50 wydarzeń, które odbędą się w 25 księgarniach w Warszawie.

 

„Chcemy, żeby księgarnie warszawskie tętniły życiem. – mówi Anna Karczewska, z Warszawskiego Kolektywu Księgarzy Kameralnych, organizatorka wydarzenia – Księgarnie to instytucje kultury, które oferują kupującym znacznie więcej niż samą transakcję kupna. Oferują spotkanie z drugim człowiekiem, możliwość podjęcia dyskusji, poznania przyjaciół, rozbudzenia apetytu na czytanie. Zachęcamy, żeby w codziennym biegu korzystać z możliwości zatrzymania się w księgarni.”

 

W działaniach biorą udział: Antykwariat Kwadryga, Art Bookstore CSW Zamek Ujazdowski, Art Bookstore Królikarnia Cafe, Badet Ursynów, Badet Wilanów, Bagatela na pięterku, Bajbuk, Bęc Zmiana, Bookoff, Bullerbyn, Cookoff, Czuły Barbarzyńca na Piwnej, Jak wam się podoba, Księgarnia Artystyczna Bookoff w MSN, Księgarnia Artystyczna w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, Księgarnia Czarnego, Księgarnia Dwie Siostry, Księgarnia na Pradze, Księgarnia na Tłomackiem, Księgarnia Warszawska, MiTo, Radio Telewizja, Super Salon, Tarabuk i WilaBuki. Pełen program imprezy dostępny jest na stronie rezerwatyksiazek.wordpress.com/wwkk oraz w aplikacji Briefly. Wydarzenia można wyszukać wpisując na Facebook #wydarzenie_wwkk2016.

 

Realizacja projektu jest możliwa dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Stołecznego Warszawa oraz funduszom zebranym na portalu Pomagam.pl/wwkk. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Co Jest Grane, RDC i portal O.pl. Kompletne informacje o wydarzeniach dostępne są w aplikacji Briefly. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca