Muzyka

Premiera Etno Funky Show - Ekle

Już dziś na rynek trafia wyjątkowy projekt muzyczny Etno Funky Show - płyta "Ekle". Jego inicjatorem i autorem jest Sambor Dudziński, wszechstronny muzyk-mulitinstrumentalista, wokalista, kompozytor i performer. Jednym z muzycznych pomysłów Sambora ostatnich lat było stworzenie projektu, w którym panuje swoboda grania, bez narzucanych form oraz radość ze spotkania. Tak narodził się projekt E.F.S.

 

Artysta w świecie dźwięków, brzmień i rytmów artysta porusza się z finezją i poczuciem humoru. Przez krytyków bywa czasem porównywany do takich gwiazd jak: Jamiroquai, Prince, Bobby McFerrin. W jego twórczości dostrzega się też poetykę Niemena, Grechuty. Na płycie odnajdujemy bogactwo brzmień: folk, funky, jazz i etno z elementami inspiracji orientem. Nie brakuje też polskich pieśni ludowych w nowych, niezwykłych aranżacjach.

 

Utwory prezentowane były na m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, EXPO w Japonii i na wielu koncertach w kraju i za granicą, m.in: w Hiszpanii, Finlandii i Chicago.

 

O nowej płycie Sambor wraz z zespołem opowie m.in. w najbliższy poniedziałek (2.02.2009) w "Pytaniu na śniadanie", ok. 9.00 w TVP 2.

 

Źródło: Materiały prasowe Luna Music

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 stycznia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca