Muzyka

Andrea Bocelli – opera pod gołym niebem

29 sierpnia na warszawskim Stadionie Gwardii odbędzie się  koncert jednego z najbardziej znanych solistów wszechczasów  – w towarzystwie chóru i orkiestry symfonicznej wystąpi Andrea Bocelli! Właściciel zniewalającego głosu daje zaledwie kilkanaście solowych koncertów rocznie, w tym roku na liście znalazł się nasz kraj!!! 

 

To będzie przepiękny koncert! 29 sierpnia o zachodzie słońca, na wielkiej scenie, w towarzystwie chóru i orkiestry symfonicznej pojawi się gwiazda tego wieczoru – znakomity tenor Andrea Bocelli. Wspaniała muzyka rozchodzić się będzie po całym stadionie. Stadionie, który tego dnia przeistoczy się w jedyną w swoim rodzaju operę. Specjalny system nagłośnienia zapewni najwyższą jakość dźwięku, ogromne telebimy nie pozwolą widzom na przeoczenie żadnego szczegółu występu, a 10 tysięcy miejsc siedzących zagwarantuje niespotykany na stadionowych koncertach komfort. Wszystko dla publiczności, której chcemy zapewnić wyjątkowe doznania – możliwość wsłuchania się w piękną operową muzykę w nietypowym dla niej miejscu – pod gołym, rozgwieżdżonym sierpniowym niebem.


Ten koncert nie będzie tylko prestiżowym wydarzeniem kulturalnym, ale również gigantycznym przedsięwzięciem pod względem produkcyjnym.

Przygotowanie Stadionu Gwardii na wizytę tenora potrwa aż 5 dni i weźmie w nim udział ponad sto osób. Sprzęt niezbędny do montażu ogromnej sceny o powierzchni 320m2 przywiezie aż 12 TIRów. Do jej postawienia technicy użyją kilkunastometrowych dźwigów. Na wysokich wieżach zawisną wielkie reflektory i lasery, a trzy ogromne telebimy rozstawione zostaną tak, aby każdy mógł dokładnie widzieć, co dzieje się na scenie.


Jednak najważniejsze jest nagłośnienie. Włoscy inżynierowie zaprojektowali specjalny system dźwięku dla Stadionu Gwardii, aby zapewnić doskonałe brzmienie w każdym miejscu widowni. Próby dźwięku potrwają 5 dni, kilkunastu realizatorów będzie ustawiać i sprawdzać każdy punkt nagłośnienia stadionu. Mikrofony zostały zaprojektowane przez włoską firmę Schoeps, która po wielu testach stworzyła zestaw specjalnie dla Bocelli’ego i oddzielnie dla solistów z nim współpracujących. Wszystko po to, aby oddać całą barwę głosu bez zniekształceń, które często występują na tak dużych imprezach, aby każdy dźwięk, każda nuta zabrzmiała czysto, pięknie - tak jak w budynku opery. Artyście towarzyszyć będzie wspaniały zespół, chór oraz orkiestra symfoniczna. Niezbędna więc będzie ogromna ilość sprzętu nagłaśniającego, który wymaga niezależnego źródła prądu – ekipa Bocelli’ego przywiezie ze sobą specjalne generatory do produkcji energii. 


Liczba biletów na sierpniowy koncert jest limitowana – w sprzedaży będzie dostępnych 10 tysięcy miejsc siedzących, które zapewnią widzom niespotykaną na stadionach wygodę. To kolejne wyzwanie dla organizatorów – na Stadionie Gwardii większość imprez to imprezy stojące. Dlatego teren trzeba będzie przygotować w specjalny sposób.


Andrea Bocelli to niewiarygodny talent. Jego fenomenalny głos oczarowuje publiczność, mimo że większość nie zna języka, w którym śpiewa. On po prostu śpiewa językiem duszy, urzeka swoją szczerością, miłość do muzyki wprost z niego emanuje. O jego nadzwyczajnej popularności świadczą statystyki - od początku solowej kariery na całym świecie sprzedano ponad 65 milionów egzemplarzy jego albumów, a bilety na koncerty tego wspaniałego artysty za każdym razem sprzedają sie w zaskakującym tempie.


Jesienią  2008 roku, pojawiła się w sprzedaży szesnasta płyta niewidomego artysty pt. „Incanto”. Trafiły na nią utwory najlepszych tenorów połowy XX wieku, które wywarły na Bocellim ogromny wpływ w dzieciństwie, m.in. Funiculì Funiculà, Un Amore Così Grande, Mamma, Santa Lucia. Nagrywając je w rocznicę swoich 50-tych urodzin, Bocelli zrobił prezent nie tylko sobie, ale wszystkim swoim fanom. Już w dwa tygodnie od premiery album znalazł ponad milion zachwyconych nim nabywców oraz otrzymał znakomite recenzje krytyki!  


Andrea Bocelli występował przed papieżem, królami, książętami, prezydentami. O duety z tym wspaniałym tenorem zabiegają największe nazwiska świata muzyki. Solowych koncertów daje bardzo niewiele w roku, dlatego każdy jego występ to wielkie wydarzenie, prawdziwa gradka dla muzycznych koneserów.  29 sierpnia na Stadionie Gwardii usłyszymy utwory z nowej płyty Incanto oraz największe przeboje tego rewelacyjnego tenora. 

„Gdyby Bóg mógł śpiewać, to jego głos brzmiałby podobnie do głosu Andrea Bocelli”

Celine Dion 
 

29 sierpnia 2009 Warszawa, Stadion Gwardii

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lipca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca