Muzyka

koncert Muzyka Przeciwko Rasizmowi

Koncert MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI w Centrum Kultury AGORA

 

21-27 marca obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Walki z Rasizmem. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu wciąż szerzącej się nietolerancji, wrogości wobec inności oraz z pozoru nie widocznych rasistowskich uprzedzeń. W ramach zbliżającego się tygodnia, odbywa się wiele imprez poświęconych tematyce dyskryminacji, nietolerancji i rasizmu, których mottem jest hasło przewodnie kampanii organizowanej przez sieć UNITED - "Spot Racism and Stop It!" (Zauważ rasizm i powstrzymaj go!). W akcje mogą włączyć się zarówno liczne grupy nieformalne, jak i organizacje pozarządowe. Każdej z nich przysługuje jeden, wspólny cel – uświadomienie opinii publicznej obecności zachowań rasistowskich i pozbycie się ich.

Koncert MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI organizowany jest w ramach MIĘDZYNARODOWEGO TYGODNIA WALKI Z RASIZMEM. Impreza ma charakter otwarty i niekomercyjny, a jej celem poza manifestacją słusznych ideałów jest promocja zespołów niezależnych, które w swojej twórczości mają coś do powiedzenia. MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI to kampania społeczna stworzona przez stowarzyszenie antyfaszystowskie Nigdy Więcej. W ramach kampanii organizuje się koncerty, wydaje płyty, umieszcza logo akcji na okładkach wydawanych płyt z rozmaitych nurtów muzycznych. Celem koncertu jest szerzenie idei tolerancji i hasła Każdy inny, wszyscy równi.

W ramach kampanii MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI w CK AGORA zagrają zespoły:

DeXter

Reaktywowana legenda punk-rocka. Zespół grał muzykę punkową regularnie od  początku lat 90. Potem zniknęli, by powrócić na scenę po 15 latach. Obecnie koncertują we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

Strona: http://www.myspace.com/dexterbandCheckolada

Zespół Checkolada to nie tylko pełna energii, zróżnicowana mieszanka muzyczna ale i świeże, niebanalne podejście do dźwięków. Ich muzyka ma charakterystyczne i coraz bardziej rozpoznawalne wśród słuchaczy brzmienie. Dzięki wciąż nietypowej fuzji brzmień żywych instrumentów oraz rapu uzupełnianego chórkami, brzmieniem talk box’a i melodyjnością, zespół zdobył sobie sympatię bardzo zróżnicowanego grona słuchaczy.

strona: http://www.checkolada.art.pl/

Sakra

Zespół SAKRA, który wziął swoją nazwę od czeskiego popularnego przekleństwa, powstał  w roku 2004 we Wrocławiu. Dziś  gra w siedmioosobowym składzie. Ich muzyka to wyjątkowo dynamiczna i radosna mieszanka muzyki ska, reggae i punk rocka, która skutecznie zachęca do zabawy. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów  w kraju i za granicą, w 2008 został również laureatem jednego z ważniejszych plebiscytów muzycznych na dolnym śląsku- Muzycznej Bitwy radia Wrocław. Na jesień za pośrednictwem wytwórni Rockers Publishing pojawi się w sklepach pierwsza płyta Sakry, „Lek na duszę”.

strona: www.sakragra.pl 

 

Uweampler

Uweampler to nietuzinkowe wydanie funku i rocka. Mocna, groove’owa sekcja rytmiczna, kosmiczna gitara, scratch vinylu, a to wszystko w sosie kwaśnych klawiszy. Współpracowali z kilkoma raperami, m.in. Sinym oraz Roszją, teraz wracają w wielkim, mocniejszym stylu z zupełnie nowym materiałem. W obecnym składzie Uweampler działa od 2007 roku, podbijając stacje radiowe i kluby muzyczne.

strona: http://www.uweampler.art.pl/

 

koncert MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI

zespół DeXter, Checkolada, Sakra,  Uweampler

Centrum Kultury Agora

ul. Serbska 5a

26 marzec, godz. 19:30

wstęp wolny!

więcej informacj: www.ckagora.pl

od: 21 marca 2010
do: 27 marca 2010

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 marca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca