Męskie Granie vol. 2 w Ostrzeszowie!

Trzy kapele z różnych zakątków Polski. Każda grająca energiczną muzykę, każda tworzona wyłącznie przez facetów, każda znana ze świetnych występów na żywo. Do ostrzeszowskiej Kawiarni Baszta wraca Męskie Granie!

 

Zoltar (Kępno)

Bubble Pie (Kraków)

Roboty Na Wysokości (Mysłowice/Katowice)

 

Kawiarnia Baszta (Ostrzeszów, ul. Zamkowa 6)

piątek, 18 marca 2011, godz. 20

bilety: przedsprzedaż 10 zł, w dniu koncertu 15 zł

 

Bubble Pie

Krakowskie trio działa od maja 2010 roku w składzie: Maciej Kozłowski (gitara, wokal, znany z grupy 10.000 Szelek), Łukasz Lembas (gitara basowa, zespół Tele) i Wojtek Kurek (perkusja, nie znany znikąd). Ich piosenki napisane w języku Gusa Van Santa przyciągają minimalizmem i stylową harmonią na granicy melancholii oraz pogodnego uniesienia. Chłopaki serwują wpadające w ucho melodie, ale śpiewane przez megafon. Grają miłe akordy, ale gitary charczą, a rytm łamie w kościach. Zaledwie po pół roku działalności Bubble Pie zarejestrował w listopadzie pierwszy studyjny materiał: EP „Funny Worries”. Grupa koncertuje od jakiegoś czasu po całej Polsce i zbiera pozytywne opinie.

www.myspace.com/bubblepieband

 

Roboty Na Wysokości

To projekt trzech wywodzących się ze Śląska muzyków znanych z takich formacji jak Locomotive Sun czy Iowa Super Soccer. Ich muzyka wymyka się wszelkim ramom, czerpiąc z wielu różnych gatunków – elektronika, free jazz, post punk, psychodela to tylko niektóre określenia, jakie nasuwają się po jej wysłuchaniu. Muzycy nie boją się eksperymentów, za główny cel stawiając sobie nieustanne zaskakiwanie słuchacza świeżością i mnogością pomysłów. Niekonwencjonalne rozwiązania, niczym nieograniczona wyobraźnia oraz abstrakcyjne teksty to ich znak rozpoznawczy. Alternatywa i Awangarda – przez wielkie A.

W 2010 roku zespół własnym nakładem wydał płytę „Studio Huta”. Jeśli któraś z Was podkochiwała się w którymś ze słynnych „Braci B” z grupy Iowa Super Soccer, teraz będzie mogła zobaczyć ich inne oblicze… o ile w ogóle poznacie tych jegomości. Więcej zdradzić nie można… to znaczy – nie wypada. Trzeba ich zobaczyć „live”!

www.myspace.com/robotynawysokosci

 

Zoltar

Zespół powstał w 2007 roku w Kępnie (Wielkopolska), w dorobku ma liczne występy i pierwszy materiał demo. Zoltar grał wspólne koncerty m.in. z Muchami, Let The Boy Decide  i Pchełkami. Uczestniczył w PiotrkOFF Art Festival 2010. Ich instrumentalna muzyka to duża dawka energii. Trio łączy elektronikę z żywymi instrumentami. Obecnie grupa pracuje nad debiutanckim albumem.

www.myspace.com/zoltarpoland

 

Dźwięk: www.marszalmusic.pl

Organizacja: www.borowkamusic.pl

Kontakt: kawiarnia.baszta@gazeta.pl

 

W najbliższym czasie w Baszcie zagrają m.in. Eveline (Włochy), Let The Boy Decide (Ostrzeszów) i… no wiecie kto.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło