Muzyka

740 Milonów Oddechów „Porachunki”

740 MILONÓW ODDECHÓW to jeden z tych zespołów, które uznać należy za weteranów sceny ska...

740 MILONÓW ODDECHÓW to jeden z tych zespołów, które uznać należy za weteranów sceny ska i nie ma w tym większej przesady... Grupa pochodzi z Opola i zaczynając swoją działalność od punkowych brzmień z czasem przeszła na pozycje muzyczne, z którymi kojarzona jest obecnie. Sami muzycy przyznają, że "...początku zespołu nikt za dobrze nie pamięta, ale za pomocą izotopu węgla udało się go ustalić na około 1994 r.n.e. Zaczęło się jak zwykle w Polsce w tamtych latach - od punka, później lekka domieszka reggae sprawiła że zespół złagodniał i z czasem grał gównie rytmy ska. Przez długi okres wzlotów i upadków skład Oddechów zasilały niezliczone masy instrumentalistów. W różnych konfiguracjach osobowych zespół zagrał na większości znaczących imprez w tym kraju, a także niezliczonych wsio-domokulturowo-klubowych spędach lat 90. Najważniejszym motywatorem twórczości bandu była publiczność która zawsze ładowała baterie maszyny 740 na 740 procent.


Oddechy - paczka przyjaciół, która mimo różnic charakteru, poglądów i upodobań muzycznych potrafiła przebywać razem w pomieszczeniu nie większym niż średnia łazienka i do tego, grając do utraty sił w temperaturze wrzenia - dobrze się bawić". Mimo imponującego stażu scenicznego grupa nigdy nie doczekała się oficjalnego wydawnictwa, które byłoby choćby namiastką podsumowującą jej dokonania... Do teraz.... Dzisiaj Oddechy to grupa dojrzała, świadoma swoich wad i zalet, gotowa na pokazanie w telegraficznym skrócie kilkunastu kawałków, z kilkudziesięciu które powstawały przez cały okres ich burzliwej działalności. Ten zbiór energetycznych hitów ska, w których zespół bez skrępowania sięga także po inspiracje mniej jamajskie wypełnia debiutancki album zatytułowany „Porachunki”.


Płytę wypełnia 12 kompozycji zarejestrowanych w latach 2004-2010 z udziałem całej plejady gości, a za miks i mastering materiału odpowiedzialni są doskonale znani na krajowej scenie jamajskiej Smoku i Activator Mario Dziurex.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca