Muzyka

Lebowski na antenie Polskiego Radia PiK oraz w Internecie

9 września 2011 r. o godzinie 19:05 w drodze na Ino-Rock Festival 2011 zespół Lebowski wystąpi na żywo w studiu Polskiego Radia PiK. Poza materiałem z płyty "Cinematic", muzycy zaprezentują kilka premierowych utworów. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na antenie radia oraz w Internecie.

 

9 września 2011 r. o godzinie 19:05 w drodze na Ino-Rock Festival 2011 zespół Lebowski wystąpi na żywo w studiu Polskiego Radia PiK. Poza materiałem z płyty "Cinematic", muzycy zaprezentują kilka premierowych utworów. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na antenie radia oraz w Internecie. Więcej szczegółów w oficjalnym komunikacie Radia PiK.

 

Lebowski to zespół grający szeroko rozumianą "muzykę progresywną".

 

Na debiutanckim albumie "Cinematic" z 2010r. usłyszeć można dźwięki z pogranicza art rocka, muzyki filmowej, eksperymentalnej i improwizowanej, zamknięte w spójnej całości, określonej charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem zespołu.

 

"Cinematic" to muzyka do nieistniejącego filmu.

 

Tematycznie śmiało można uznać ją za koncept album, dedykowany wielkim postaciom polskiego kina. Charakterystyczne dla "Cinematic" są wplecione w muzykę oryginalne kwestie pochodzące z klasycznych filmów kina polskiego i światowego.

 

Debiut Lebowskiego wywołał duże zainteresowanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Setki pochlebnych recenzji z ponad 20 krajów, tytuły "albumu tygodnia" w Polsce, Kanadzie, Finlandii i Brazylii, publikacje w czasopismach "Metal Hammer", "Teraz Rock", "LIZARD", "Nocturne" (Serbia), "Inferno" (Finlandia), to dorobek ostatnich kilku miesięcy. We wrześniu Lebowski zagra na festiwalu Ino-Rock 2011 razem z Brendanem Perry, Pain of Salvation oraz Wolf People.

 

Link do oficjalnego komunikatu Radia PiK:
http://www.radiopik.pl/go.php/muzyka/koncerty_w_radiu_pik/art215.html

 

Link do strumienia internetowego Radia PiK:
http://www.radiopik.pl/go.php/o_nas/historia/art3.html

 

"Split Universe" w wersji "live":

http://www.youtube.com/watch?v=PmteCoBDYmY

Studio koncertowe Polskiego Radia PiK

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca