Muzyka

Nowa płyta Kazika na Żywo już 28 listopada

Bar La Curva / Plamy na słońcu - to tytuł, a własciwie dwa alternatywne tytuły, długo wyczekiwanego albumu formacji Kazik na Żywo. Płyta ukaże się na CD i winylu 28 listopada.

 

Wielu nie wierzyło, że KNŻ jeszcze kiedykolwiek coś wyda. Poprzednia płyta, koncertowy Występ, ukazała się w 2002 roku. Dwa lata później zespół zawiesił działalność. Reaktywacja grupy była jednym z ważniejszych wydarzeń koncertowych 2009 roku. Od tej pory muzycy zapowiadali, że mają gotowe kompozycje na kolejny album, potrzebne są jedynie teksty. Odpowiedzialny za tę stronę przedsięwzięcia Kazik przyznawał się czasem do braku pomysłów.

 

We wrześniu tego roku zespół wszedł do studia RecPublica w Lubrzy koło Świebodzina. W nagraniu wzięli udział: Adam Burza Burzyński, Robert Litza Friedrich, Tomasz Goehs, Michał Kwiatek Kwiatkowski i Kazik Staszewski. Jeśli wierzyć informacji podanej przez zespół, autorem tekstów jest perkusista Tomek Goehs. Realizacją płyty zajęli się gitarzyści KNŻ, czyli duet Burza - Litza.

 

Artur Żejmo


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Michał Domagalski
Michał Domagalski 17 listopada 2011, 12:36
"autorem tekstów jest perkusista Tomek Goehs" - chyba na plus, jak sobie pomyślę, co ostatnio serwował nam Kazimierz Staszewski.
Artur Żejmo
Artur Żejmo 17 listopada 2011, 17:07
Kto wie?... W Dezerterze od początku teksty pisze perkusista. Ciekaw jestem, co zrobił Goehs.
Kazimierz ostatnio same cięgi zbiera, trochę mu się należy, ale jako tekściarza bardzo go szanuję.
przysłano: 16 listopada 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca