Muzyka

VI Festiwal Legend Rocka

Podano już terminy, w jakich odbędzie się 6. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Tak jak ostatnio, wydarzenie składać ma się z dwóch części. O pierwszej, lipcowej, przeczytać można nawww.miejskalornetka.pl, druga potrwa od 10 do 12 sierpnia.


Formuła przedsięwzięcia nie ulega zmianom. Wzorem lat ubiegłych, w Dolinie Charlotty wystąpią niekwestionowane gwiazdy klasycznego, rocka - zarówno z Polski, jaki i z zagranicy.

 

Sierpniowa odsłona Festiwal Legend Rocka potrwa trzy dni. Całość otworzy koncert polskiego zespołu trashmetalowego Acid Drinkers (Tomasz "Titus" Pukacki, Darek "Popcorn" Popowicz, Maciej "Ślimak" Starosta, Wojciech "Yankiel" Moryto), po nim wystąpią twórcy hitów "The Boys are Back in Town" i "Whiskey in the Jar" - irlandzka formacja Thin Lizzy(Ricky Warwick, Scott Gorham, Richard Fortus, Marco Mendoza, Brian Downey, Darren Wharton).


Drugi dzień Festiwalu będzie spotkaniem z artystami z Budki Suflera oraz gigantami grającymi w psychodelichno-hardrockowym zespole Uriah Heep, uważanym za jednego z prekursorów heavy metalu.


Festiwal zakończy się w sobotę, kiedy na scenie pojawią się muzycy z polskiego Perfectu. Zaraz po nich wystąpi Paul Rodgers, frontman bluesowej grupy Free, jeden z artystów występujących razem z formacją Bad Company, umieszczony na 9. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.


Każdego dnia koncerty gwiazd w Amfiteatrze występy supportowac będą młodsi artyści. Wśród nich znaleźli się KrukZłe Psy i Chemia.

 

 

VI Festiwal Legend Rocka

 

10.08.2012

18.00 - Kruk

20.00 - Acid Drinkers

22.00 - Thin Lizzy


11.08.2012

18.00 - Złe Psy

20.00 - Budka Suflera

22.00 - Uriah Heep


12.08.2012

18.00 - Chemia

20.00 - Perfect

22.00 - Paul Rodgers


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca