Muzyka

VII Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2012

 

23-26 sierpnia do Katowic zjadą fajni z całej Polski i Europy, by posłuchać swoich ulubionych artystów, którzy nie są znani z mediów. 

Idea festiwalu Tauron Nowa Muzyka narodziła się w 2006 roku i jest ona banalnie prosta: pokazanie polskiej publiczności ciekawych artystów - przedstawicieli muzyki współczesnej z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów - i udowodnienie, jak wielu fanów niebanalnej muzyki może zgromadzić się w Katowicach, by słuchać brzmień całkowicie nieobecnych w krajowych mediach. 

Do tej pory na festiwalu zaprezentowały się takie gwiazdy, jak: Autechre, DJ Krush, Prefuse 73, Jamie Lideel, Amon Tobin czy Fever Ray. Oprócz sprowadzenia fantastycznych artystów, organizatorzy storzyli unikalną atmosferą imprezy, proponując publiczności zabawę w historycznych, postindustrialnych kopalnianych lokalizacjach. Dzięki połączeniu dobrej muzyki i niebanalnego klimatu w 2010 roku festiwal otrzymał tytuł "Najlepszego Małego Festiwalu w Europie" przyznany przez "European Festival Awards".

 

Lista tegorocznych artystów dostępna tutaj.

 

Poniżej oficjalny trailer VII Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2012.

 

Aktualny line up festiwalu dostępny tutaj.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca