Muzyka

Wspólny projekt polsko - ukraiński

 

Dwa zespoły, lwowski i wrocławski, połączą swoje siły specjalnie na potrzeby wspólnego występu w ramach międzynarodowego festiwalu UA/PL Alternative Music Meetings. Producentem festiwalu jest Klub Firlej.

 

ShockolaD & Sinusoidal Projekt inicjuje współpracę artystyczną pomiędzy twórcami obu miast, a przede wszystkim tworzenie nowej jakości w muzyce alternatywnej. Dwa zespoły z zupełnie innych biegunów muzycznych spotkają się na kilka dni, aby stworzyć i zaprezentować wspólny projekt oraz zrealizować najważniejszy cel festiwalu UA/PL –  wzajemne spotkanie i przyjaźń. 
 
ShockolaD to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ukraińskich działających w sferze "world music". Grupa słynie z mieszania różnych stylów, improwizacji i oryginalnych pomysłów. Synteza elektroniki i akustyki, wpływy muzyki ludowej z różnych kontynentów, kultur i epok, ukraiński folk, amerykański jazz, blues i wiele więcej znajduje się w twórczości tego niezwykłego projektu. Ich pasja, zaraźliwa energia, oraz interakcja z publicznością sprawiają, że koncerty grupy na długo zapadają w pamięć.

Sinusoidal to duet producenta Michała Siwaka oraz wokalistki Adrianny Styrcz, muzycznie poruszający się w obrębie elektroniki, nu-jazzu, IDM, triphopu. Zespół ma na koncie liczne występy w kraju i za granicą. W tym roku duo zapraszane było na takie festiwale jak: Heineken Opener, Selector Festival, Tauron Nowa Muzyka, Eathdance Den Haag, Green Vibrations Eindhoven, Piovos. 
Dotychczas wydali dwie płyty: Sinusoidal EP (czerwiec 2011) i Out Of The Wall (wrzesień 2011). W listopadzie 2012 Sinusoidal zamierza wydać  kolejny album, różniący się brzmieniowo od poprzednich, ciągle jednak oscylujący w klimatach, dzięki którym w krótkim czasie zdobyli sporą, publikę.
 
Linki:
www.shockolad.com
www.myspace.com/shockolad
www.myspace.com/sinusoidalpoland

 

 

 

04.10.2012 (czwartek)
Jarboe + Thaw
Koncert

g. 20:00, bilety 20/30 pln, dostępne: ticketpro.pl (salony Empik, Media Markt w całym kraju) oraz w Klubie Firlej.

Legenda światowej sceny eksperymentalnej, Jarboe wystąpi na naszej scenie. Będzie to koncert wyjątkowy, artystka zaprezentuje się w wersji akustycznej, z towarzyszeniem fortepianu.
Pochodząca z Atlanty wokalistka, znana także z tworzonego z Michaelem Gira projektu Swans, to artystka, której twórczości nie sposób zaszufladkować. Ogromna charyzma, intrygująca osobowość, wyjątkowa zdolność obserwacji otaczającego świata i umiejętność odzwierciedlenia ich w dźwiękach sprawiają, że muzyka Jarboe pobudza emocje, daje zastrzyk energii, stymuluje zmysły. Fascynuje, prowokuje i niepokoi zarazem. Przed amerykańską wokalistką wystąpi zespół Thaw, jeden z najciekawszych w ostatnich latach projektów z pogranicza Black Metalu i muzyki eksperymentalnej w Polsce. więcej

 

14.10.2012 (niedziela)
Arkona + Dalriada i Darkest Era
Koncert

g. 19:00, bilety: 55/65 pln, dostępne: ticketpro.pl  oraz ebilet.pl w całej Polsce


W imieniu Knock Out Productions mamy przyjemność zaprosić na koncert rosyjskiej folk-pagan metalowej grupy Arkona. Po bardzo dobrze przyjętych koncertach na Metalfest 2012, Heidenfest 2011 czy Brutal Assault 2012 – Arkona w końcu przyjedzie do Polski by zagrać jako headliner. Przyjadą do nas promować ostatni album „Slovo”. Jako support wystąpią, węgierski zespół Dalriada oraz brytyjski Darkest Era. więcej

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca