Muzyka

Pluton&Roadkil - zapowiedź nowego klipu

W najbliższy czwartek premiera kolejnego klipu: Pluton&Roadkil - Niepotrzeba edukacji. A tymczasem zapraszmay do przesłuchania pierwszego klipu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=rCQ5aPX7tX0

 

Jak Wam się podoba rap przy żywych instrumentach?

 

 

 

 

 

 

Polski rapcore? - najlepiej posłuchać i ocenić.

 

Rapcore stanowi pewną niszę na rynku muzycznym. Jest to swoiste połączenie rapu i żywych instrumentów. Jeśli macie ochotę na chwilę odetchnąć od topornych elektronicznych dźwięków i samplingu, to może być dla was idealna alternatywa.

 

Katowicki raper Pluton (który w 2011 wydał płytkę Na Każdym Froncie), z zespołem Roadkill zaczął swoje próby pod koniec 2011 r. W projekcie brali udział: raper, trzech członków punkowego zespołu Skunx, gitarzysta grający hardcore i gitarzysta grający metal ? taka mieszanka nie wróżyła im świetlanej przyszłości. Ostatecznie, po pięciu wspólnych utworach, nad płytą pracowali Pluton i gitarzysta Bartek Szmatloch, a do tego dołożył perkusję Jacek Szczypiński.

 

W ostatecznym rozrachunku personalnie wygląda to następująco:

Pluton - wokal, teksty, strona koncepcyjna i promocyjna;

Bartek Szmatloch - pierwsza gitara, właściciel Parabellum Studio, odpowiedzialny za stronę muzyczną projektu z realizacją i masteringiem włącznie;

Jacek Szczypiński - jego perkusję i umiejętności usłyszycie na płycie;

również zaangażowali się:

Krzysztof Paw - basista, pomysłodawca nazwy Roadkill;

Andrzej Paw - gitara elektryczna,

Sebastian Kopczyński - gitara elektryczna.

 

Dzisiaj na płytę składa się 13 skończonych utworów, ale nie wykluczone, że powstaną nowe. Cztery utwory z płyty Pluton&Roadkill to skomponowane na nowo i nagrane kawałki z płyty Pluton? Na każdym froncie (wydanej w 2011 r.), między innymi Zmiany (ze Stabolem), od którego panowie zaczynają promocję tego materiału. Nowy klip do Zmian nakręcił (tak jak poprzedni) Booryz (b2o-studio.pl). Kolejny teledysk (już nakręcony i zmontowany), tym razem z prawdziwego zdarzenia, będzie miał premierę już w listopadzie ? za jego realizację jest odpowiedzialne deadsmiley.pl (dokładniej o nim za miesiąc).

 

 

Patronat medialny:
Wywrota


przysłano: 6 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca