Muzyka

Rosja na Avant Art Festival 2013

Znamy już daty i kraj przewodni szóstej edycji AVANT ART FESTIVAL – międzynarodowych prezentacji niebanalnej muzyki, filmu i sztuki. Kolejna odsłona AVANT ART odbędzie się w dniach 1-6 października 2013 roku we Wrocławiu pod hasłem „Rosja”.

Po doskonałej edycji niemieckiej przyszedł czas na artystów rosyjskich. W trakcie szóstej odsłony AVANT ART zaprezentowane zostają najciekawsze projekty z Rosji. Będzie można również usłyszeć i zobaczyć kilka projektów z Polski i Europy.

 

Jesteśmy w trakcie przesłuchiwania zespołów rosyjskich. Sprawdziliśmy już około 300 projektów, z których kilka bardzo dobrze się zapowiada. A to dopiero początek. Jak zwykle chcemy pokazać nieznane dotąd oblicze muzyki i zaskoczyć odbiorcę nową jakością. Rosyjska scena muzyczna i dla nas jest ciekawym odkryciem i wyzwaniem. Prócz muzyki z tego kraju pokażemy również filmy oraz projekty performatywne. Pracujemy także nad koprodukcjami polsko-rosyjskimi – mówi Kostas Georgakopulos, dyrektor AVANT ART.

 

AVANT ART od czterech lat konsekwentnie kieruje się tym samym kluczem programowym – co roku na festiwal zapraszani są artyści konkretnego regionu. Od 2008 roku były to kolejno: Węgry, Norwegia, Szwajcaria i Niemcy.

 

Do tej pory na AVANT ART zagrali wybitni artyści, eksploratorzy nowych obszarów muzyki i performance’u jak Radian, OffOnOff, Maja Ratkje, Arve Henriksen, FM Einheit, The Bug,  a także DAF - żywa legenda techno i EBM. Swoje showcase’y miały prestiżowe wytwórnie niemie target="_blank">www.avantart.pl oraz www.facebook.com/AvantArtFestival


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca