Muzyka

hipiersoniK gra przed Tricky'm (i nowy singel)


 

„czarna skrzynka” to debiut grupy hipiersoniK. To 9 premierowych utworów nawiązujących do kultury cyber-punk, z tekstami inspirowanymi prozą mistrzów science-fiction – głównie Philipa K. Dicka. To dialog nowoczesności z tradycją: multistylowa muzyka, bezkompromisowa produkcja i będąca wzorem recyklingu okładka (płytę umieszczono w starej dyskietce 5,25”).

 

hipiersoniK to trio powstałe w 2012 roku z inicjatywy perkusisty, kompozytora i producenta występującego pod pseudonimem Pierre. W nazwie formacji zakodowano jej skład (Hip, Pierre, Sosna). Już na samym początku działalności zespołu, światowej sławy reżyser i operator filmowy, Sławomir Idziak, zaprosił go do udziału w festiwalu Film Spring Open (maj 2012). Formacja zagrała też u boku uznanych wykonawców jak gwiazda trip-hopu Tricky (maj 2012) czy legenda space-rocka Hawkwind (m.in. trzy wspólne trasy po Wielkiej Brytanii: w kwietniu, sierpniu i listopadzie 2013 – razem prawie 20 koncertów, m.in. występ w prestiżowym Shepherd's Bush Empire w Londynie). Zespół pojawił się na płytach „Sealesia 2” i „Sealesia 3” - kompilacjach prezentujących najciekawszych artystów muzyki alternatywnej Woj. Śląskiego. Zagrał też na festiwalu Open'er 2013. Latem 2013 wydał debiutancki album „czarna skrzynka”.

Warto dodać, że muzycy tworzący hipiersoniK od lat współpracują z uznanymi w Polsce i na świecie artystami różnych dziedzin sztuki, mają za sobą mnóstwo koncertów (w tym na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach) i kilkanaście płyt w innych składach (m.in. Muariolanza, The Abstinents, Sensorry, MorF, MEQ, Pasimito). Współpracują z artystami z Polski (m.in. Raz Dwa Trzy, Pogodno, Ziut Gralak) i zagranicy (m.in. Hawkwind, Acoustic Ladyland).

teledyski, wizualizacje: www.youtube.com/hipiersoniK
 

hipiersoniK:

 Hip - teksty, głos, elektronika Pierre - muzyka i aranżacja, perkusja, instr. klawiszowe, elektronika Sosna - saksofony, klarnet, głos, melodyka, elektronika 


TRACKLISTA:
1. Podatek od grawitacji (4:38); 2. Zwolniony (3:39); 3. Momental (5:21); 4. Elektryczna mrówka (2:59); 5. Muzyka na5 (4:15);

6. Jedenaście (3:34); 7. Stalker Borys (3:40); 8. Międzyszkolny (5:12); 9. Czarna Skrzynka (3:50)


www.hipiersonik.net

www.facebook.com/hipiersoniK
www.falami.pl

 

RECENZJE:

- Porcja odjechanych kawałków w duchu space rocka, lewitującego na psychodelicznej orbicie świadomości, obranego z gitarowej skórki i przyprawionego w zamian solidną porcją elektroniki i jazzu (T-Mobile Music)

- Spójności, jaka istnieje między klimatem utworów, tekstami, a wyglądem okładki hipiersoniK, życzyłbym sobie u każdego artysty (Decybele Dizajnu)

- Delikatna, zamglona, triphopowo-ambientowa, sięgająca do lat 80., minimalu, filmowej muzyki ilustracyjnej, a także w pewnym stopniu do współczesnych klubowych brzmień o przestrzennym charakterze, z lekka narkotycznych, transowych (onet.pl)

- Album czerpiący z najbardziej ponurych wizji pisarzy science fiction z Philipem K. Dickiem na czele. Muzycznym tłem tych wynurzeń są ekwilibrystyczne partie perkusji oraz luźno związane z grawitacją wyskoki saksofonu i klarnetu (Gazeta Wyborcza)

- hipiersoniK serwuje nam dzieło kompletne – muzyka, słowo i oprawa graficzna splatają się w ich twórczości w gęstą sieć aluzji, analogii i niedopowiedzeń (Progrock.org.pl)

- Otrzymujemy nieprzewidywalną mieszankę stylów, która w naturalny, bezinwazyjny sposób adaptuje się do oczekiwań słuchacza z otwartym umysłem muzycznym (Reflektor)
 

Projekt wspierany przez dystrybutora marek JBL i AKG w Polsce


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca