Muzyka

Festiwal Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo

FESTIWAL SYNESTEZJE.
MUZYKA PLASTYKA SŁOWO

14-15 grudnia 2013

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.

 

Festiwal Synestezje zbliża się wielkimi krokami – w dniach 14-15 grudnia 2013 roku krakowski Klub Studio stanie się miejscem niezwykłych spotkań muzyki, plastyki i słowa, twórców i odbiorców, tradycji i świeżości.

 

Wydawałoby się, że taniec i plastyka nie mają wiele wspólnego. O tym, że jest wręcz odwrotnie, będą mogli się przekonać uczestnicy bezpłatnych warsztatów „Taniec jak malowany”, które poprowadzi Alicja Misczczor-Jobda, doświadczona instruktorka tańca nowoczesnego. Różnorodne formy graficzne (od street artu, poprzez abstrakcję i videoart, po plakat) będzie można natomiast podziwiać od godziny 12:00 przez dwa dni trwania Festiwalu, gdyż Klub Studio zamieni się na ten czas w wyjątkową intymną galerię sztuki. 14 grudnia o godzinie 16:00 rozpocznie się oficjalny wernisaż wystawy, podczas którego każdy będzie miał okazję porozmawiać z artystami. Ze sceny Studia nie zniknie jednak muzyka, lecz nawet ona prowokować będzie plastyczną kreację: między 17:00 a 22:00 Sabina Woźnica oraz Mikołaj Rejs będą walczyć z materią farb i płótna inspirowani dźwiękami koncertów. W tym czasie VJ FkS będzie również zachwycał swoimi wizualizacjami. A to jeszcze nie wszystko. Codziennie w programie pojawiają się nowe propozycje.

 

Muzyczna strona Synestezji również zapowiada się bardzo interesująco: 14 grudnia cztery młode zespoły rywalizować będą o miano zwycięzcy tej edycji Festiwalu, zaś wieczór uświetni koncert Dawida Podsiadły, jednego z najciekawszych debiutantów ostatnich lat. Najlepsza konkursowa formacja zagra następnego dnia przed Marią Peszek, która specjalnie z okazji Synestezji przygotowuje zupełnie nowy i wyjątkowy projekt 3xM, w którym artystka połączy w trakcie jednego koncertu materiał ze wszystkich swoich poprzednich albumów. Każda płyta wokalistki miała inną stylistykę i przekazywała inne emocje, zaś takie ich połączenie na żywo jeszcze nigdy nie miało miejsca!

 

Druga edycja Festiwalu, tym razem pod nową nazwą, będzie stanowić wyjątkowe zjawisko na mapie kulturalnych wydarzeń Krakowa. Synestezje z pewnością zasieją twórczy ferment – będzie to wydarzenie naprawdę dużego formatu.

Szczegółowe informacje o Festiwalu można znaleźć na www.synestezje.pl.

 

od: 14 grudnia 2013
do: 15 grudnia 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca