Muzyka

Panny z dobrych domów śpiewają dla bezdomnych zwierząt

To wydarzenie już na stałe wpisuje się w muzyczny kalendarz Wrocławia. Od dwóch lat, zawsze na przełomie zimy i wiosny, w klubie Firlej spotykają się znane i utalentowane wokalistki, by wspólnie zaśpiewać. Dla tych najbardziej potrzebujących.

 

4 marca odbędzie się trzecia już edycja koncertu charytatywnego „Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt”. Impreza, pomyślana początkowo jako kameralne wydarzenie wspierające lokalne organizacje ochrony zwierząt, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że dziś trudno wyobrazić sobie początek muzycznej wiosny bez „Panien...”.

– Chcieliśmy przygotować koncert, który mógłby stać się małym świętem dla dwóch organizacji – Ekostraży i Fundacji 2+4 – oraz współpracujących z nimi w charakterze wolontariuszy osób – opowiada Natalia Grosiak, wokalistka zespołu Mikromusic, inicjatorka projektu. – Zainteresowanie akcją przerosło jednak nasze najśmielsze oczekiwania, stąd decyzja w zeszłym roku mogła być tylko jedna – robimy drugą edycję! Teraz spotykamy się już po raz trzeci i bardzo się cieszę, gdy widzę, że grono śpiewających panien stale się powiększa. Myślę, że udało nam się stworzyć coś naprawdę fajnego i wyjątkowego, co jednocześnie pomaga bliskim naszym sercom, potrzebującym zwierzętom...

 

W gronie „Panien z dobrych domów...” i tym razem nie zabraknie całej plejady uroczych i lubianych wokalistek. Wystąpią: Aga Damrych, Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Ania Kłys, Asia Kwaśnik, Maia Lasota, Natalia Lubrano, Marcelina, Kasia Mirowska, Magda Pasierska, Ashia Bison Rouge, Weronika Stasiak, Adrianna Styrcz, Monika Wiśniowska.

Specjalne aranżacje utworów oraz akompaniament to w tym roku dzieło Macieja Czemplika, gitarzysty

i kompozytora czynnie związanego z wrocławskim środowiskiem muzycznym, założyciela kanału muzycznego czemplikmusic na portalu YouTube. Towarzyszyć mu będzie Żenia Betliński na kontrabasie oraz Michał Polak na perkusji. Za instrumenty smyczkowe chwycą: Ola Kwiatek – skrzypce, Lubka Betlińska – skrzypce,

Ewa Hofman – altówka i Bożenka Papała – wiolonczela, a partytury dla nich przygotuje trębacz znany z zespołu Mikromusic - Adam Lepka.

Maciej Czempliński: - Gdy Natalia Grosiak zaprosiła mnie do udziału w koncercie, nie wahałem się ani chwili. Bardzo szanuję i podziwiam ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym - nieważne czy ludziom

czy zwierzętom - i cieszę się, że w ten sposób również ja sam mogę pomóc. Poza tym, dla mnie to świetna przygoda...

Z kilkoma z Panien miałem już okazję grać wcześniej, ale z większością z nich spotkam się na scenie po raz pierwszy. Zagramy całkowicie po polsku, to będzie koncert pełen pięknych, polskich piosenek!

 

Tytułowe „Panny z dobrych domów” to nie tylko wokalistki, ale też utalentowane plastyczki. Od pierwszej edycji przekazują swoje obrazy, grafiki i fotografie na aukcję charytatywną, która ma miejsce podczas koncertu. Tym razem można będzie wylicytować prace m.in. Pauliny Korbaczyńskiej, Anki Mierzejewskiej, Pauliny Mager, Marty Lech, Marty Dutki i Joanny Pałys. Po raz pierwszy wśród aukcyjnych fantów pojawią się ubrania – fantastyczne, kolorowe kreacje przekaże artystyczny duet Damy Dworu.

 

Jak co roku, cały dochód ze sprzedaży biletów, dzieł sztuki i koszulek zostanie przekazany Stowarzyszeniu EKOSTRAŻ i Fundacji 2+4, które to organizacje zajmują się ochroną, szkoleniem i opieką nad porzuconymi zwierzętami. Oba stowarzyszenia zorganizują podczas koncertu swoje stoiska informacyjne, gdzie będzie można poznać potrzeby, cele oraz charakter ich działalności.

 

 

Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt”

koncert charytatywny i aukcja

 

wtorek 4 marca 2014 r., godzina 19.00

klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

 

Bilety:

przedsprzedaż – 25 zł (De'Molika, ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław)

w dniu koncertu – 35 zł (Firlej)

 

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/644506048919877/?ref_dashboard_filter=upcoming

Więcej o czemplikmusic: www.youtube.com/czemplikmusic

 

Więcej o Ekostraży: www.ekostraz.pl

Więcej o Fundacji 2+4: http://2plus4.org/

 

Kontakt dla mediów:

Marta Czyż – tel. 889 742 135

Natalia Grosiak – 603 799 110

4 marca 2014

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca