Muzyka

Ruszyła przedsprzedaż „Golden Sitar Star”

„Golden Sitar Star” jest pierwszą solową płytą Ragaboy'a, czyli Tomasza Osieckiego - muzyka, multiinstrumentalisty, producenta muzycznego oraz kompozytora. Osiecki jest jednym z niewielu ludzi w Polsce, który opanował do perfekcji grę na klasycznych instrumentach indyjskich - sitarze i dilrubie. Do tej pory współpracował z wieloma uznanymi artystami i zespołami, min. Masala, Pogodno, T.Love, Behemoth, Renata Przemyk, Halina Młynkova, Michał Rudaś. Komponuje dla Meli Koteluk (utwory "Spadochron", "Wielkie Nieba").

 

Ragaboy - "Steel Street Blues" 

http://soundcloud.com/ragaboysound/ragaboy-steel-street-blues

 

Na debiutanckim albumie usłyszymy muzykę w klimacie akustyczno-elektronicznego chilloutu, z jaką można się spotkać min. na składankach Buddhha BAR. Jak mówi Ragaboy: „Golden Sitar Star" to dźwiękowy obraz nowoczesnego, wielokulturowego europejskiego miasta. Przeplatająca się w nim przeszłość i przyszłość, tutejszość i obcość, pokazuje nam intensywnie pachnącą teraźniejszości. Co słyszymy jadąc tramwajem? Jak brzmi miejska przestrzeń? Czy jest to tylko i wyłącznie uliczny zgiełk i hałas? W miejskiej codzienności towarzyszą nam często dźwięki akustycznych instrumentów tradycyjnych, nowoczesne brzmienia elektroniczne, turntablistyczne didżejskie fajerwerki, a czasami ... chilloutowe dźwięki tła.”

 

Premiera płyty przewidziana jest na 8-mego marca nakładem Fonografiki oraz Klingon Empire Records. Główny patronat nad wydawnictwem objęła radiowa Trójka.

 

Tomasz „Ragaboy” Osiecki jest z wykształcenia antropologiem kultury oraz pedagogiem. Na stałe związany jest z zespołem Rara Avis, współtworzy duet Healing Incantation oraz gra w zespole Alexandry Strunin. Solo można usłyszeć go podczas chilloutowych Ragaboy LIVE Act. 

 

 

Więcej znajdziesz na:

 

https://www.facebook.com/ragaboysound

 

https://www.facebook.com/Fonografika

 

www.fonografika.pl

 

Przedsprzedaż: http://www.fonoszop.pl/chillout/ragaboy/goldensitarstar/35616

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca