Muzyka

Kobiety z Polski i Skandynawii mają głos!

Mademoiselle Karen (czyli Czesław Śpiewa bez Czesława) z Danii, Brynja i Ósk – uroczy duet z Islandii oraz zespół Hanimal z Warszawy wystąpią 13 kwietnia w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5). Tym trzem koncertom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Mileny Kalczyńskiej. Wszystko odbędzie się w ramach cyklu Niepokorni. Start o godz. 19.30.

 

Mademoiselle Karen /jazz, kabaret, muzyka filmowa, Dania/

Nie znacie Jej? To duńska multiinstrumentalistka i wokalistka. Absolwentka Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Karen znana jest przede wszystkim z występów w zespole towarzyszącym Czesławowi Mozilowi. Od lat jednak prowadzi również działalność solową. W 2008 roku został wydany debiutancki minialbum Mademoiselle Karen „C’est moi qui chante”. W ramach promocji wydawnictwa wokalistka odbyła szereg koncertów w Polsce, podczas których wspierał ją instrumentalista Martin Bennebo (również znany Wam z Czesław Śpiewa). W 2010 roku nakładem Mystic Production ukazał się pierwszy album studyjny wokalistki zatytułowany „Attention!”. Śpiewane w języku francuskim kompozycje spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków muzycznych. Stylistycznie Mademoiselle Karen odwołuje się do takich gatunków jak jazz, kabaret, muzyka filmowa, pop czy... hip-hop. Wydawnictwo promowały kompozycje „Regarde Moi” i „Ouaf Ouaf”. W obrazie wystąpili m.in. Czesław Mozil, Hans Find Moller, Martin Bennebo Pedersen i Troels Drasbech. Wszystkich – poza Czesiem (chociaż kto wie?!) – zobaczymy na scenie podczas koncertu 13 kwietnia! Warto dodać, że w marcu 2014 roku wydany zostanie nowy album duńskiej artystki! Właśnie tę płytę promować będzie duńska ekipa w Żaczku, na Niepokornych.

www.mademoisellekaren.com

 

Brynja i Ósk (Islandia)

To utalentowane autorki piosenek tworzące w nurcie folk, mieszkające na co dzień w Reykjaviku. Dziewczyny udanie koncertowały w różnych miejscach Europy – we Włoszech, Danii, Norwegii, Francji czy na Słowacji. Teraz przyszedł czas również na Polskę! Brynja i Ósk są przyjaciółkami jeszcze z lat szkolnych. Ich muzyka, to piękne piosenki o miłości i przyjaźni, śpiewane po islandzku i angielsku, często na wiele głosów, przy akompaniamencie gitar akustycznych. Każdy koncert to niesamowita podróż, w czasie której dziewczyny dzielą się swoją wrażliwością i przekazują energię ziemi ognia i lodów. Razem z artystkami wystąpi gość specjalny z Polski.

Duet Brynja i Ósk (video): www.vimeo.com/70548960

Brynja : www.brynja.bandcamp.com oraz www.facebook.com/brynjamusic

Ósk : www.soundcloud.com/oskmusic oraz www.facebook.com/oskmusic

 

Hanimal

To warszawska formacja założona na początku 2011 roku. Grupa grała na kilku festiwalach, takich jak Męskie Granie, OFF Festival, Włóczykij czy Slot Art. Ich utwory niejednokrotnie można było usłyszeć na antenach różnych rozgłośni, chociażby radiowej Trójki. Muzyka Hanimal jest nostalgiczna, ale nie sentymentalna. Jest jednocześnie delikatna i z charakterem, wielowymiarowa i zarazem oszczędna. Muzycy swobodnie poruszają się pomiędzy rytmicznym, napędzającym graniem a dźwiękowymi pejzażami. Każdy z instrumentów w tym kwintecie rozwija swoje indywidualne walory w pełnym wymiarze, tworząc jednocześnie jednorodną, spójną całość. Debiutancki album Hanimal „Poetry About The Point” został wydany w styczniu. Na krążku znajduje się 11 utworów napisanych do poetyckich tekstów Magdy Malarowskiej. Na Niepokornych grupa będzie promować właśnie tę płytę.

www.hanimal.pl

 

Milena J. Kalczyńska (fotografia)

Jest studentką Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskich Szkół Artystycznych. Zaprezentuje wystawę „Book in the city”. Milena od wielu lat zajmuje się fotografią reportażową i portretową. W swoim rodzinnym mieście – Opolu miała ostatnio dwie autorskie wystawy fotograficzne. Pierwsza prezentowała Portugalię, gdzie spędziła 5 miesięcy nauki na Wydziale Sztuk Pięknych, natomiast druga – „Books with no limits” była prezentowana w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej. W kawiarni CoffeeBook w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie w czerwcu pokazała zbiór prac zatytułowanych „Literaci”, która komponuje się z fotografiami prezentowanymi w „Żaczku”. Wystawa „Book in the city” rejestruje zdjęcia wykonane w trakcie licznych podróży, m.in. do Montrealu, Jerozolimy, Nowego Jorku, Paryża, Wilna czy Erywania. Obok sylwetek zaczytanych ludzi, obywateli świata, przedstawione są obrazy miast, w których spotkano wielu oryginalnych bibliofilów. Autorka połączyła dusze książek z naturalnym miejscem bytowania ich właścicieli – czytających.

www.behance.net/anelim

 

BILETY!

studenci: 15 zł - w przedsprzedaży /20 zł - w dniu koncertu

niestudenci: 20 zł - w przedsprzedaży /25 zł - w dniu koncertu

 

Do kupienia w klubie Żaczek oraz w sklepie internetowym:

https://ekobilet.pl/klub-zaczek/niepokorni--mademoiselle-karen-1389694892

 

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innym – z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Impreza odbywa się od października 2007 roku. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Halla Nordfjord (Islandia), CeZik & KlejNuty, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentami imprezy są Edyta Pogwizd i Marzena Przybyła reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów.

www.borowkamusic.pl

www.klubzaczek.pl

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca