Muzyka

Yann Tiersen: singiel zapowiadający album „Infinity"!

Yann Tiersen zaprezentował singiel promujący nadchodzący album „Infinity". Utworu zatytułowanego „A Midsummer Evening" można posłuchać tutaj: https://soundcloud.com/yann_tiersen/a-midsummer-evening-radio-edit

 

Nagrywanie „A Midsummer Evening" rozpoczęło się na Islandii, a muzyk opowiada o tym tak: „Na początku chciałem zacząć nagrywać z instrumentami - zabawkami, odnosząc się do moich wczesnych nagrań, a potem przetworzyć dźwięk. Potem dodałem nową warstwę akustycznych instrumentów, a w końcu powtórzyłem proces jeszcze raz, tym razem z instrumentami smyczkowymi. Cały ten album to tworzenie brzmień akustycznych, elektronicznych i cyfrowych, a potem przetwarzanie ich znów w stronę brzmień analogowych".

 

Płyta została wyprodukowana przez Yanna Tiersena, a zmiksowana przez Garetha Jonesa, Yanna Tiersena i Daniela Millera.

 

Album „Infinity" to następca wydanego w 2011 roku „Skyline" (magazyn Clash napisał wtedy o Tiersenie, że to „wybitny talent muzyczny"). Nowy krążek będzie miał swoją premierę na żywo podczas specjalnego koncertu w ICA w Londynie 14 maja, który został wyprzedany w kilka godzin. Po koncercie odbędzie się trasa koncertowa, podczas której artysta odwiedzi m.in. Paryż i Nowy Jork.

 

Yann Tiersen to jeden z najbardziej cenionych artystów swojej generacji, z reputacją ugruntowaną albumami studyjnymi „Cascade Street" (1997), „The Lighthouse" (1998) i „Les Retrouvailles" (2005). Wczesne płyty Yanna Tiersena zostały wykorzystane jako soundtrack do filmu „Amelia" (2001), zapewniając mu światową rozpoznawalność. Ostatnie albumy wydane nakładem Mute, „Dust Lane" (2010) i „Skyline" (2011), potwierdziły jego talent i oryginalność.

 

Album Yanna Tiersena „Infinity" ukaże się 19 maja 2014 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca