Muzyka

"Moje podróże" - koncert Michał Bajora w Centrum Kultury Wrocław Zachód, 25 maja

25 maja o godz. 18.00 Michał Bajor wystąpi we Wrocławiu, w CK Wrocław Zachód, z koncertem "Moje podróże"

Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu “Od Piaf do GarouMichał Bajor rozpoczyna nową koncertową i fonograficzną przygodę. Nagrał swoją 18-tą płytę pt. ”Moje podróże”.

Trzynaście /szczęśliwa dla artysty liczba/ autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz, Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy, jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.


Piosenki opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie, a nawet o charakterystyce bliźniąt - znaku Zodiaku, spod którego jest Michał. Utwory są, jak zawsze u Michała Bajora, bardzo różnorodne: od nostalgicznych i dramatycznych, po zabawne, a nawet żartobliwe. I jedno je mocno łączy - są niezwykle osobiste. Piękne, mądre teksty Wojciecha Młynarskiego są bardzo wyraziste i porywające. I to zarówno te poważne, jak i te pogodne. A kompozycje tak znakomitych muzyków dopełniają całości tego nowego, artystycznego wyzwania artysty.


Tradycyjnie, po nagraniu kolejnego krążka, Michał rozpoczyna trasę koncertową, która potrwa dwa sezony. Na koncercie znajdzie się również kilka piosenek z jego starszego repertuaru, jak m. in. “Ogrzej mnie”, ”Błędny rycerz”, ”Początek mojej drogi”, czy “Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Oczywiście, pomysł na kolejny 19-ty album już jest...Ale na razie artysta serdecznie zaprasza Państwa do posłuchania repertuaru z płyty “Moje podróże” i ma nadzieję na szybkie spotkania na koncertach.

 

25 maja (niedziela) Centrum Kultury Wrocław Zachód/ Chociebuska 4-6/ godz. 18.00 / bilet: 65 zł

 

materiały organizatorów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca