Muzyka

Wadokyo | japońskie bębny taiko na WrocLove Fest!

Egzotyczny i spektakularny pokaz gry na tradycyjnych japońskich bębnach taiko zakończy tegoroczny WrocLove Fest odbywający się z okazji Święta Wrocławia.

Występ grupy Wadokyo odbędzie się 26 czerwca w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul.Purkyniego 1, gdzie coraz częściej mają miejsce koncerty światowej sławy wykonawców.

Wadokyo to międzynarodowa grupa, założona w 2000 r. w Dusseldorfie. Tworzą ją artyści, grający na tradycyjnych japońskich bębnach taiko. Sztukę tę zgłębiali podczas swoich licznych podróży do Japonii. Są jedną z niewielu grup tego rodzaju w Europie. Zachwycają precyzją i ekspresją gry oraz dynamiką ruchu scenicznego. Ich koncerty to niezwykłe widowiska, będące połączeniem muzyki, pulsującego rytmu bębnów i tańca.

Słowo "taiko" w języku japońskim oznacza "wielki bęben". I w przypadku Wadokyo bardzo precyzyjnie oddaje rzeczywistość. Wielkość niektórych bębnów, z których korzysta zespół może naprawdę robić wrażenie. Oczywiście nie wszystkie bębny są wielkie, ale nawet najbardziej podstawowy bęben taiko jest imponujący. Wykonane są z najwyższą możliwą precyzją i już sam widok jest niesamowity. Ich koncert to nie tylko gra, ale też cała otoczką związana z występem - stroje, aranżacja sceny i niezwykła aura czegoś tajemniczego, orientalnego i niezwykłego. Nie brakuje także tego co najważniejsze, czyli emocji i okrzyków,  które towarzyszą muzykom od pierwszego do ostatniego uderzenia pałeczką bachi w bęben.


 

26.06.14 godz.21.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

WrocLove Fest 2014

WADOKYO – japońskie bębny taiko


 

bilety: 75 zł – I miejsca, 50 zł – II miejsca, 35 zł – III miejsca, 25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)


 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach:
www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca