Muzyka

God's Bow powraca po 7-letniej przerwie z nowym singlem

Cantaramusic.pl z przyjemnością prezentuje formację God’s Bow.

Zespół God’s Bow powstał w Szczecinie w 1997 roku. Od samego początku istnienia grupa była mocno zafascynowana muzyką elektroniczną i jej mroczną odmianą dark wave. Łączenie mrocznych, niekiedy dość mocnych elektronicznych brzmień z egzotyką dźwięków etnicznych jest właściwie szyldem grupy, której fascynacje sięgają klimatów między innymi w stylu dawnego 4AD (Dead Can Dance, Clan of Xymox) czy zespołów Bel Canto, Delerium, Front Line Assembly, Sigur Ros, Nine Inch Nails, Depeche Mode, muzyki filmowej, alternatywnej czy ambientu. Klimat, melancholia, mrok, mocne brzmienie syntezatorów to z pewnością walory, obok których zespół nie przejdzie obojętnie.

 

God’s Bow ma na swoim koncie trzy płyty („Twilight”, „What´s Beyond the Suns” i „Follow”), które spotkały się z bardzo dobrym odbiorem w kraju i za granicą. Grupa współpracowała z wieloma znaczącymi i cenionymi artystami ze sceny dark wave/gothic/elektro jak: Endraum, Wumpscut, Psyche.  Występowała na wielu koncertach i festiwalach, supportowała takie gwiazdy jak Deine Lakaien czy Cruxshadows. Ma na swoim koncie wiele remiksów, a utwory grupy gościły na wielu kompilacjach krajowych i zagranicznych.

 

Już niedługo (jesienią 2014) ukaże się czwarty krążek zespołu zatytułowany „Tranquilizer”. Sami członkowie grupy (Agnieszka Kornet - voc i Krzysztof Pieczarka - synth) są zdania, że jest to bardzo dojrzały, przemyślany i zróżnicowany album. Zespół zachowuje swoją mroczną stylistykę, dźwięki elektroniki mieszają się z brzmieniem ethno. Obok dużej dawki melancholii grupa serwuje również mocniejsze, dynamiczne brzmienie.

 

Tekstowo „Tranquilizer” nawiązuje do emocji, które towarzyszą człowiekowi w najtrudniejszych chwilach. To próba uspokojenia tych emocji, zrozumienia samego siebie w momentach, w których przechodzimy ze stanu pewności i spokoju emocjonalnego do stanu lęku związanego z niepewnością jutra. To co wydaje się oczywiste, już za chwilę oczywiste wcale nie jest, a my musimy przejść często kamienistą drogę by zrozumieć, że zmiany są nieodłączną częścią życia. Rodzimy się i umieramy, na

 

 

 

nasze miejsce wchodzi ktoś nowy, rodzą się i upadają mocarstwa, ten cykl trwa wiecznie i nigdy się nie kończy.

 

„Tranquilizer” ma uśmierzyć ból, pomóc wystartować w nowy, niepewny dzień i dać nadzieję na przyszłość...

 

God’s Bow potwierdziło swój udział w przyszłorocznej edycji festiwalu Castle Party w Bolkowie.

 

Oficjalny profil Facebook grupy God’s Bow: https://www.facebook.com/pages/Gods-Bow/77043606949

Oficjalna strona God’s Bow: http://www.godsbow.com/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca