Muzyka

JULIA MARCELL: premiera płyty

Na półkach sklepowych można już znaleźć nowy album Julii Marcell zatytułowany „Sentiments”. Album promuje klip nakręcony do utworu „Manners”, który wyreżyserowały wspólnie Julia Sausen i Julia Marcell, a wystąpili w nim utalentowani młodzi ludzie, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie w Internecie. Klip można zobaczyć tutaj:

 

 

 

Nowy album Julii Marcell to bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Jest to również płyta o zupełnie nowym brzmieniu. Nagrana na żywo w Berlinie, wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza, łączy świeżość i energię koncertowego składu, z bardzo przemyślanymi, zredukowanymi aranżacjami. Wiele różnych barw i emocji spotyka się na płycie, zaś w centrum wszystkiego jest głos i teksty - czasem bajkowe i abstrakcyjne, czasem bardzo bezpośrednie, niepokojące historie, przez które przewijają się postaci ze wspomnień, marzeń, te wymyślone i te z krwi i kości. To płyta o dużej rozpiętości emocjonalnej, na której to co bardzo osobiste miesza się z tym wykreowanym.

 

Nagrań dokonało dwóch realizatorów dźwięku: Ingo Krauss i Thomas Stern, zaś miksem i masteringiem zajął się Doug Henderson, który z tych uchwyconych z premedytacją, brudnych, przesterowanych brzmień zbudował przestrzeń o dużej głębi i tajemnicy. Julii towarzyszył zespół, z którym na co dzień gra koncerty: Anna „Mandy” Prokopczuk na altówce i w chórkach, Thomsen Slowey Merkel na basie oraz Thomas Fietz i Sebastian Schmidt na perkusji. Gościnnie wystąpili Maya Solovey, Samuel Vance-Law z Dear Reader oraz Kristof Hahn, gitarzysta Swans, który zagrał na lap steel w piosence „Piggy Blonde”. Utworu można posłuchać tutaj: https://soundcloud.com/julia-marcell/piggy-blonde-sentiments 

 

Lista utworów na płycie „Sentiments”:

 

1. Manners

2. Dislocated Joint

3. Halflife

4. Teacher's

5. Piggy Blonde

6. Maryanna

7. Twelve

8. Cincina

9. Lost My Luck

10. North Pole

11. Superman

 

Album Julii Marcell „Sentiment” ukazał się 6 października dzięki firmie Mystic Production.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca