Muzyka

Koncerty Śląskiej Grupy Bluesowej

Najbliższe koncerty Śląskiej Grupy Bluesowej:

 

22.10 – Chorzów – Sztygarka – Kolory Bluesa

31.10 – Chorzów – Leśniczówka – Koncert Zaduszkowy

23.11 - Imielin Blues Festiwal

27.12 - Gomunice – Bogart

 

Śląska Grupa Bluesowa zaprasza na specjalny koncert, który już jutro odbędzie się w Chorzowie. Muzycy wybrali na ten cel wyjątkowe miejsce jakim jest kompleks „Sztygarka” – jak mówią miejsce dobrego smaku i klimatu. Tam właśnie odbędzie się koncert związany z premierą płyty „Kolory Bluesa” – która  6 października pojawiła się na polskim rynku. Podczas tego specjalnego wieczoru usłyszymy prawdopodobnie wszystkich muzyków, którzy wzięli udział w nagraniach krążka. Zapowiada się więc impreza z wieloma wspaniałymi nazwiskami! Program zbudowany będzie wokół repertuaru Śląskiej Grupy Bluesowej, start imprezy godz. 19:00. Wsparcia temu przedsięwzięciu udzielił Prezydenta Miasta Chorzowa.

 

W nagraniach albumu „Kolory Bluesa” udział wzięli: Leszek Winder, Jan „Kyks” Skrzek, Mirosław Rzepa, Michał „Gier” Giercuszkiewicz oraz muzycy występujący gościnnie: Karolina Cygonek, Bronisław Duży, Jan Gałach, Krzysztof Głuch, Anna Kawalec, Michał Kielak, Adam Kulisz, Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk, Sebastian Riedel oraz Kapela Góralska „Sarpacka”. 

 

Do sieci trafił także spot reklamujący płytę „Kolory Bluesa”, można go zobaczyć TUTAJ. Leszek Winder, gitarzysta formacji oraz producent płyty w jednym z wywiadów zdradził kulisy nagrań: „Chciałem żeby tym razem nagrania odbywały się w całkowicie nie skrępowanej atmosferze i w oderwaniu od codziennych spraw. Nasz przyjaciel udostępnił nam swój piękny dom położony w górach w Jasnowicach koło Istebnej. Dom zbudowany całkowicie z bali drewnianych. Trzy kondygnacje, wielki salon, cztery sypialnie, dwie łazienki, duża kuchnia z jadalnią. Rewelacja. Zacząłem zbierać sprzęt do nagrania. Ostatecznie kupiłem trzy 15 śladowe magnetofony AKAI  które spięte razem dały 45 śladów. Udało się pożyczyć świetny stół analogowy a na koniec ROCK'N ROLL – Katowice  pożyczył nam walizę pełną wspaniałych mikrofonów studyjnych. Całość studia zainstalowali i uruchomili Michał Kuczera i Adam Pyrek, po czym wyjechali i zostaliśmy sami. Było tak jak chciałem. Nikt nad nami nie siedział i nie poganiał, zima w górach, piękne otoczenie i pełna swoboda”.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Skład:

Jan „Kyks” Skrzek (śpiew, fortepian, harp.)

Leszek Winder (gitara)

Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)

Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)

 

Śląska Grupa Bluesowa w sieci:

www.winder.art.pl  www.facebook.com/SGBsilesia

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca