Muzyka

Noc beatów w klubie Firlej

Muzyka elektroniczna najwyższej próby zawładnie wrocławskim klubem Firlej już 15 listopada. Wystąpią Acidolido, Hesed, Lechu i Amok.

 

Otwarcie nowego sezonu w Firleju, to jak zawsze nowe wyzwania i nowe pomysły na promowanie nieszablonowej, świeżej i ambitnej muzyki. Tym razem, oprócz prezentowanych rok rocznie brzmień gitarowych, klub otwiera się na całą gamę unikatowych i pasjonujących dźwięków spod znaku szeroko pojmowanej elektroniki. W ciągu jednego wieczoru będziemy mieli możliwość usłyszenia uznanych przedstawicieli światowej sceny acid, tekno i jungle.

 

ACIDOLIDO to duet aktywnych producentów z Włoch. Wydali swoją muzykę w takich wytwórniach jak: obs.cur, pure analog, ketoksid, antani records. Produkują i wydają bardzo dużo utworów wciąż trzymając się maksymy "save the vinyl". W krótkim czasie stali się bardzo rozpoznawalną marką, ich muzyka to połączenie analogowych maszyn z klasycznym brzmieniem.

https://www.youtube.com/watch?v=w-juwHZoKTI

 

HESED muzyką zajmuje się od dzieciństwa, jednak dopiero pod koniec lat 90 odkrył muzykę elektroniczną. Od tej pory tworzy w wielu różnych stylach, takich jak: acid techno, break, hip-hop, ambient, elektro czy IDM. Szczególnym uznaniem cieszą się jego livesety, na których używa tylko winyli i sprzętu analogowego, którym zastawia całą scenę. Hesed jest także założycielem Analog Tecne Model oraz Trinacria Records. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=UFTuKJyEdjM

Pure Underground - Droga Pure Underground zaczęła się jeszcze w latach 90tych, kiedy to zafascynowani sceną undergroundową dwaj bracia (Y-Greg i Tomi) ruszają na poszukiwania wysmakowanych brzmień. Eksplorując wszystkie możliwe zakamarki sceny, odkrywają rozmaite brzmienia, od ambientowych pejzaży po wykreconą, agresywną elektronikę. Z czasem odkrywają scenę acid oraz freetekno. W 2000 roku grupa przyjmuje nazwę Pure Underground i zachowuje ją po dzień dzisiejszy.  Fascynację kwaśnym dźwiękiem Rolanda TB303, różnej maści syntezatorami, trance`em, plemiennym groove`em 4x4, oldschoolowym techno, hardcorem, siekającym amen-breakiem, zapędzając się czasem w IDM`owe eksperymenty. Wyznacznikiem energii w muzyce wcale nie musi byc tempo...

 

https://www.facebook.com/pureunderground https://soundcloud.com/pure-underground

 

Naszych headliner'ów będą wspierać popularni producenci: 

 

LEHU - W 2004 roku dołączył do kolektywu HCC, gdzie początkowo zajmował się tworzeniem grafiki a już po kilku latach również mixowaniem kawałków na imprezach i układaniem własnych kompozycji. Zwolennik ciemniejszej, głębszej, bardziej mechanicznej strony muzyki. Jego numery można usłyszeć na takich wytwórniach jak: Obs.cur, Rsf, Narcosis, Hcc Sc, jeszcze w tym roku kilka dołączy do tej listy.

 

https://soundcloud.com/lehuhcc

 


AMOK - Miedzy 1996 a 2009 rokiem był nieodrębną częścią nowojorskiej sceny elektronicznego podziemia. Dzielił scenę z takimi artystami jak – Lenny Dee, Mark N, Duran Duran Duran, Hellz Army, Banditos, Metek Sound System, Laura Grabb itd. Nie szufladkuje się w stylach muzycznych - gra wszystko od noise i speedcore, po jungle I acid house.

 

https://soundcloud.com/amokvrs

 

ŚWIĘTY - Nieśmiały i wiecznie zahukany chłopaczyna. Przez wiele lat tylko podpierał ściany na imprezach, bojąc się nawet głośniej odetchnąć. W końcu ktoś mu powiedział, że dupeczki lecą na didżejów, więc zainwestował w sprzęt, i gra.

 

http://www.mixcloud.com/swiety/

 

FIRLEJ NOISE BEAT, 15. 11. 2014, godz. 21:00, bramka od 19:00.
Ceny biletów: pierwsze 50 sztuk – 30 zł, 39 zł do 14. 11 i 45 zł w dniu imprezy. Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca