Muzyka

DEZERTER 22.11.14 Blue Note Poznań

DEZERTER 22.11.14
link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/302110086636591/

22.11
Blue Note Poznań
Koncert promujący najnowszy album "Większy zjada mniejszego"
godzina: 20:00


Bilety: 33 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)
Bilety dostępne za pośrednictwem: Ebilet, Eventim i Ticketpro
Biletu kolekcjonerskie: http://pwevents.pl/pl/bilety,1,202.html

Agencja P.W. Events zaprasza na koncerte legendarnej punkowej formacji Dezerter, który już 22 listopada wystąpi w poznańskim klubie Blue Note. Koncert będzie promować najnowsze wydawnictwo zespołu pt: „Większy zjada mniejszego”. W roli gościa wystąpi Martim Monitz.

Premiera najnowszego albumu Dezertera „Większy zjada mniejszego” odbędzie się 6 października! Materiał składa się z 10 skondensowanych, mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia tego roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w Studiu im. Adama Mickiewicza oddział w Warszawie.

Zespół postanowił wykonać „krok wstecz” i nagrał materiał w technice analogowej, czyli na taśmę magnetyczną i bez pomocy komputerów. Taka formuła wymusiła inny tryb pracy i rejestrowania instrumentów – większość partii należało nagrać na tzw. setkę. To z kolei przełożyło się na lepszy przepływ energii między muzykami podczas sesji. I oczywiście na brzmienie, które stało się bardziej „oldskulowe”. Cztery lata, które minęły od premiery poprzedniego krążka „Prawo do bycia idiotą” pozwoliły Dezerterom przemyśleć, w którą stronę chcą podążać ze swoim słowno-muzycznym przekazem. Pomimo napisania ponad setki zaangażowanych piosenek dali radę znaleźć jeszcze tematy, o których warto mówić.
Ta płyta nie jest lekką rozrywką, kwalifikuje się raczej do wagi ciężkiej i wymaga od słuchaczy zaangażowania intelektualnego. Jak twierdzi Krzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów: Ta płyta nie zawiera wesołkowatego „rock’n’rolla”, mimo że jest grana na gitarach, a w wokalach pojawia się sporo melodii. Słuchasz na własną odpowiedzialność!


MARTIM MONITZ zespół z Poznania, założony przez muzyków od lat grających w różnych składach niezależnych. Wszyscy trzej wywodzą się z Pomorza Zachodniego i zespołu Ciastko, który na początku lat 90-tych grał nową falę i gitarowy jazgot. Po drodze były inne grupy. A teraz jest nowa fala, noise, punk.
https://www.facebook.com/martimmonitz

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 listopada 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca