Muzyka

De Łindows oraz Defekt Muzgó na Punk Fest 2015

 

Mamy dla Was absolutnie fantastyczny news! Do składu tegorocznego PUNK FESTU dołączyły:
De Łindows  oraz Defekt Muzgó

Możecie więc liczyć na ściśle wyselekcjonowaną, absolutną klasykę gatunku, najlepszy skład oraz największe punkowe klasyki w najlepszych wykonaniach. Ten niezależny festiwal wpisał się już na stałe w mapę wydarzeń w Krakowie i każdorazowo zaskakuje składem wszystkich fanów punkowego grania. W tegorocznej edycji wystąpią również: Sedes, Sex Bomba, Bunkier, Profanacja, Karcer, Psy Wojny, Tzn Xenna, The Bill, Moskwa, Uliczny Opryszek. 

 

De Łindows otworzy tegoroczną edycję festiwalu. 

 

Pierwszy materiał zespołu pojawił się na albumie „Depresja" w marcu 2004 r. MC „Depresja" ukazała się nakładem wydawnictwa Pasażer Rec., była dostępna za pośrednictwem Hirax.rec w Czechach i na Słowacji. 

 

W lipcu 2004 roku zespół otrzymał zaproszenie na słowacki festiwal "Punk Island #3", gdzie w ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 40 zespołów z całej Europy i USA. W roku 2005 zagrał m.in. trasę koncertową Czechy vs. Polska wraz z czeskim bandem Kohout Plasi Smrt. Koncertował również na festiwalach 4 Pory Roku Wiosna oraz na dwudniowym „Underground Fest vol.2" w Martinie na Słowacji. W roku 2006 ukazała się płyta „Sto mil na sekundę", wydana ponownie przez Pasażera. CD zawiera 14 dynamicznych kawałków, energetyczne gitary i sekcję dętą oraz bonusowy teledysk do utworu "Azbestowi Piromani". 


W tym samym roku zespół nagrał własną wersję utworu „Czy wierzysz", która została zamieszczona na dwupłytowym albumie "Nie ma zagrożenia - jest Dezerter" płycie dedykowanej zespołowi Dezerter. 

W latach 2007, 2008, 2011 zespół ponownie odwiedził Czechy na Festiwalu "Keltska Noc" w Harachowie oraz występował na kilku koncertach jako gość trasy Punky Reggae Live 2007 i 2008. 2010 nagrali numer "pet sementary" na pierwsza polską składankę poświęcona zespołowi RAMONES- „Poland 4 Ramones"- z gościnnym działem Karoliny z zespołu CF98.


Składanki na jakich się znalazł to min. Ostry dyżur vol.2 vol.3 ,Arlekin, Core-nick,MP#3 compilation vol.1 vol 2 . Who was a killa (Ukraina) De łindows grali min. z takimi zespołami jak: Dezerter,Farben Lehre, Blade Loki, KSU, De Press, Vavamufin, Eye for an Eye, Happysad, Koniec Świata, Zabili Mi Żółwia, Leniwiec, GaGa/Zielone żabki, Włochaty, Analogs… 
 

Natomiast koncert zamknie nie nikt inny, jak tylko Defekt Muzgó!!

 

Zespół zagra specjalny set składający się z największych przebojów grupy!

 

Kapela została założona 1981 r. w Wałbrzychu pod nazwą Bunt. Obecną nazwę Defekt Muzgó otrzymała w 1982 r. po samobójczej śmierci jednego z założycieli, gitarzysty Fredka Wócjcika. 
Grupa grała w latach 1982-1988, m.in. kilka razy na festiwalu w Jarocinie (1983, 1987, 1988), ale nie wydała w tym okresie żadnej płyty. Potem zawiesiła swoją działalność. W 1990 roku pojawiła się po reaktywacji i wygrała nagrodę publiczności na „Małej scenie” festiwalu w Jarocinie, na który przyszło 20 tyś. ludzi. Cały stadion skandował wówczas nazwę zespołu Defekt Muzgó, bo koniecznie na scenie chciał usłyszeć i zobaczyć zespół. Była to największa edycja pod względem uczestniczącej publiczności, w dodatku transmitowana na żywo przez Telewizję Polską. W roku 1992 Defekt Muzgó współpracował z zespołemSedes, czego wynikiem było wydanie wspólnego album Sedes Muzgó. Defekt Muzgó został ponownie reaktywowany w 2011 roku przez „Irka” Ireneusza Jeża obecnego menadżera grupy jak i drugiego wokala zespołu.


Obecny skład:
Tomasz "Siwy" Wojnar – gitara, wokal
Jan "Młody" Siepiela – gitara basowa, śpiew
Dariusz Wieczorek - perkusja
Wojciech Maciejewski – gitara

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca