Circle of Bards na Oskar Kolberg's Folk Lore Festival

Już za moment, za dosłownie chwileczkę! Rozpoczynając Oskar Kolberg's Folk Lore Festival dnia 5 września 2015 roku zagra lubelski zespół Circle of Bards!

 

Circle of Bards pochodzi z Lublina i powstał jako autorski projekt wokalisty Mariusza Migałki. W grudniu 2009 roku zespół rozpoczął współpracę z wytwórnią Electrum Production, której efektem jest debiutancki longplay „Tales”.

 

Twórczość Circle of Bards swoją oryginalność zawdzięcza połączeniu różnych nurtów muzycznych: rockowa ekspresja i melodyjny głos lidera mieszają się w niej z inspiracjami muzyką dawną, folkową czy celtycką. Dodatkowo magicznego charakteru nadają stylistyce grupy nawiązania do świata fantasy, nordyckich legend i mitów, tradycji średniowiecznych minstreli, wędrownych bardów snujących opowieści o wojownikach, smokach i rycerskich przygodach, które stanowią w tekstach Circle of Bards metaforę kondycji życia współczesnego człowieka. Muzyka Circle of Bards przez krytyków jest porównywana do twórczości takich zespołów jak Clannad, Blackmore’s Night czy Blind Guardian. Grupa ma na swoim koncie między innymi występ na Scenie Folkowej Przystanek Woodstock - Woodstock Festival w 2011 roku, kilkadziesiąt pozytywnych recenzji zagranicznych w prasie muzycznej, prezentację płyty w programie Marka Sierockiego w "Teleexpresie", a także umieszczenie singla "Our Own Land" na składance "Folk sie gro!", prezentującej współczesne nurty polskiej muzyki folkowej, wydanej pod patronatem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

Bilety dostępne na stronie festiwalu:

www.kolbergfestival.pl/bilety/

 

Więcej informacji:

www.circleofbards.pl

www.facebook.com/circleofbards

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło