Muzyka

SCORPIONS: jubileuszowy koncert w Berlinie i bilety do wygrania!

Aby uczcić 50-tą rocznicę powstania grupy Scorpions przygotowali 8 reedycji swoich najlepszych albumów. Z okazji jubileuszu zespół zagra też 3 listopada w Berlinie wyjątkowy koncert. Fani zespołu będą mieli szansę wygrać bilety na ten najbardziej kameralny koncert, jaki grupa zagra od 40 lat. Warunkiem udziału w konkursie jest zagłosowanie na utwory jakie Scorpions mają zagrać podczas koncertu. Głosować będzie można na stronie zespołu: http://www.the-scorpions.com  Sprzedaż biletów na koncert nie będzie prowadzona. Wydarzenie będzie można śledzić też na stroniehttp://concert.arte.tv  

W 1965 roku pochodzący z Hanoweru zespół wyruszył w drogę, która jak się później okazało, wiodła dookoła świata i sprawiła, że Scorpions stali się jednym z największych zespołów rockowych świata. Sukces nie przyszedł natychmiast, lecz był budowany przez lata. Po 4 pierwszych albumach grupa nagrała kolejnych 8 płyt wydanych w latach 1977 - 1988, przy których pracował producent Dieter Dierks. Krążki te zdefiniowały brzmienie i styl Scorpions. Od tego czasu grupa sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Dla całych pokoleń fanów hard rocka, kompozycje takie jak „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Holiday”, „Big City Nights” czy „Blackout” stały się najważniejszymi utworami w historii muzyki.

Muzycy Scorpions mówią o jubileuszowych wydawnictwach: Ciężko jest podsumować 50 lat w kilku słowach. Słuchając wszystkich tych piosenek, wśród nich wielu nigdy nie wydanych, nagranych w jednym z naszych najbardziej kreatywnych momentów, niemal cofnęliśmy się w czasie. To był dla nas wzruszający projekt - gdy słuchaliśmy archiwalnych nagrań, wczesnych wersji dobrze znanych utworów Scorpions. powracały wspomnienia, a my na nowo odkrywaliśmy nasze dokonania. Pracowaliśmy też nad poprawieniem jakości dźwięku, zachowując jednak oryginalne brzmienie.

 

Zespół udostępnił w sieci niewydany do tej pory utwór „Running For The Plane”, którego można posłuchać tutaj: https://youtu.be/C5H4M3jry1M

 

W ramach 50-lecia Scorpions ukażą się zremasterowane albumy:

 

 

•             Taken By Force (1977): CD / LP + CD

 

•             Tokyo Tapes (1978): 2 CD / LP+2CD

 

•             Lovedrive (1979): CD+DVD / LP+CD

 

•             Animal Magnetism (1980): CD / LP+CD 

 

•             Blackout (1982): CD+DVD / LP+CD

 

•             Love At First Sting (1984): 2CD+DVD / LP+2CD

 

•             World Wide Live (1985): CD+DVD / 2LP+2CD

 

•             Savage Amusement (1988): CD+DVD / LP+CD

 

•             Limitowany Box 8 LP: Taken By Force, Tokyo Tapes, Love Drive, Animal Magnetism, Blackout, Love At First Sting, World Wide Live, Savage Amusement.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca