Muzyka

Underfate "Cirrus" - nowy utwór wschodzącej gwiazdy polskiego post-rocka!

Pochodząca z Kwidzyna formacja Underfate przedstawia premierową kompozycję zatytułowaną „Cirrus”. Jest to pierwsza zapowiedź bardziej „piosenkowego” oblicza zespołu.

 

 

Underfate to młody zespół post-progresywno-rockowy. O swojej twórczości członkowie zespołu wypowiadają się w następujący sposób: "Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako ‘podprzeznaczenie’, na którą mamy wpływ i przez którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane – przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać."

 

Jako jeden z dwudziestu zespołów polskiej młodej sceny Underfate znalazł się na składance zatytułowanej: „Cold Wind Is Promise of a Storm”, którą wydał serwis Post-rock PL pod patronatem wielu rozgłośni i magazynów muzycznych. Grywali koncerty w różnych rejonach Polski dzieląc scenę z artystami takimi, jak: Besides, Disperse, Animations, Sounds Like The End Of The World czy Cereus.
 
Zespół ma na koncie debiutancką płytę zatytułowaną "Seven". Jest to "concept album" opowiadający historię chłopca budzącego się po 14 latach śpiączki. Motyw liczby siedem jest symboliczny i pojawia się wielokrotnie w wielu aspektach epickiego konceptu.
 
Kompozycja „Cirrus” to pierwsza zapowiedź nowego materiału Underfate, który zostanie wydany w przyszłym roku.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca