Muzyka

Fabryka Gwiezdnych Wojen - charytatywny maraton filmowy i inne atrakcje!

Fabryka Gwiezdnych Wojen

Jasna strona mocy na Zabłociu

 

Charytatywny, trzydniowy maraton Gwiezdnych Wojen, kostiumy i gry tematyczne oraz strefa z retro grami komputerowymi – Fabryka Gwiezdnych Wojen rusza pełną parą 8 grudnia!

 

Fabryka zaprasza do odświeżenia wszystkich części najlepszej filmowej sagi na świecie, a przede wszystkim do wspólnej pomocy osobom potrzebującym.

 

Pokazy filmów to dopiero początek atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Inicjatywę wspierają bowiem Polish Garrison Polonia Minor Squad, część międzynarodowej organizacji LEGION 501st zrzeszającej posiadaczy pro-imperialnych kostiumów ze świata Star Wars, oraz retroKORNER, którzy za pomocą wehikułów czasu Atari, Commodore, Spectrum, przeniosą chętnych do czasów kiedy premiery miały "pierwsze" części Gwiezdnych Wojen!

 

W trakcie Fabryki Gwiezdnych Wojen przedstawiciele Polish Garrison Polonia Minor Squad przeprowadzą konkurs na najcelniejszy strzał do szturmowca, będą pozować do zdjęć na tle zdjęcia z kroczącymi po Hoth maszynami AT-AT, a także chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kostiumów.

 

RetroKORNER to możliwość podróży w czasie do okresu kiedy pytanie "Za czym kolejka ta stoi?" było na porządku dziennym a komputery, magnetofony i kolorowe telewizory kupowało się na giełdach lub Pewexie za...dolary. RetroKORNER to okazja do złapania za joystick i zagrania w jedną z klasycznych gier, w tym klasyczny Star Wars: Powrót Jedi na Atari.

 

Przepustką do Fabryki Gwiezdnych Wojen jest dobrowolna darowizna do puszki przy wejściu.

 

Chętni do skorzystania z dodatkowych atrakcji muszą udowodnić, że moc jest w nich silna i dodatkowo wesprzeć zbiórkę bezpośrednio przy strefach Polish Garrison Polonia Minor Squad oraz retroKorner.

 

Wydarzenie wspierają myTaxi, Hotel Demel oraz Cydr Słowiański.

 

8 grudnia wspieramy jedną z rodzin z Szlachetnej Paczki Bukowno, a 9 i 10 grudnia Tosię Pióro.

 

8 grudnia, otwarcie imprezy 17:00, start seansów: 19:00

9 grudnia, otwarcie imprezy 17:00, start seansów: 19:00

10 grudnia, otwarcie imprezy 17:00, start seansów: 19:00

 

 

Tosia cierpi na Fibrodysplasia ossificans progressiva (FOP), co oznacza, że stopniowo poszczególne mięśnie oraz ścięgna puchną i zamieniają się w tkankę kostną, bezlitośnie ograniczając jej ruchy. I choć Tosia ma dopiero półtora roczku, w jakiś sposób już teraz nie do końca może liczyć na swoje ciało – dlatego z takim lękiem stawia swoje pierwsze samodzielne kroczki. Niedługo dowie się również, że nie będzie jej nigdy dane samej się uczesać, ponieważ już teraz nie potrafi podnieść rączek wystarczająco wysoko. Wszystko to będzie odbywać się w towarzystwie nieodłącznego już bólu, pojawiającego się przy każdym ruchu..


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca