Muzyka

Exumer, Votum, Royal Hunt – ciężkie brzmienie w Progresji

 

EXUMER – 30 LAT THRASH METALU!

 

11 lutego 2016 Exumer świętuje swoje trzydziestolecie w Progresji!
Założony w 1985 roku, przez wokalistę/basistę Mem V. Steina i gitarzystę Ray’a Mensha, Exumer zyskał popularność dzięki dwum albumom. Pierwszym był wydany w 1986 roku „Possessed by Fire“, a drugim pochodzący z 1987 „Rising from the Sea”, które są uważane za jedne z najbardziej kultowych wydawnictw w historii niemieckiego thrash metalu. Exumer z sukcesem wszedł na polski i brazylijski rynek, gdzie wydawał albumy od 1980 roku. Te wydawnictwa zapewniły zespołowi występy przed tysiącami fanów, także poza niemieckimi granicami.
Ze względu na częste zmiany składu i wewnętrzne zawirowania, Exumer rozpadł się w 1990 roku i zaprzestał występów (z jednym wyjątkiem – w 2001 roku, gdy pojawił się na Wacken Open Air Festival). Wrócił jednak do grania na wiosnę 2010 roku.
Kolejne trasy koncertowe (koncerty w 2012 i 2013) roku tylko potwierdzają status zespołu.
Obecnie zespół szykuje się do swojego 30-lecia. Z tej okazji panowie zamierzają wydać swój czwarty longplay, przy współpracy z Metal Blade Records, a wszystko to dla wygłodniałej bandy thrash metalowych maniaków.

 

 

 

VOTUM / KINGCROW


VOTUM, to zespół łączący mroczną a zarazem tętniącą życiem atmosferę z klasycznym metalowym brzmieniem, które pobudza do zabawy! Nie obca mu jest muzyczna różnorodność stylistyczna, ocierająca się o subtelną muzykę filmową i nowoczesną elektronikę. Połączenie energetycznych gitar i akustycznych ballad, czyni z VOTUM kapelę o niezwykle świeżym podejściu do rocka i metalu progresywnego.Premiera najnowszego albumu Votum już 26. lutego w Progresji!

“:KTONIK:”, najnowszy album zespołu Votum ukaże się 26 lutego 2016 roku i to właśnie w Progresja Music Zone rozpocznie się trasa, promująca ten krążek.

Album został zmiksowany przez znanego wszystkim fanom progresywnego metalu Davida Castillo, który współpracował z takimi kapelami jak Katatonia, Opeth, czy Bloodbath. Natomiast za mastering odpowiada Tony Lindgren z Fascination Street Studios [Paradise Lost, Kreator, Leprous].

 

 

ROYAL HUNT

 

Royal Hunt pojawiło się po raz pierwszy na rynku muzycznym w 1989 roku, kiedy to André Andersen (główny kompozytor i lider zespołu) postanowił połączyć klasycznego rocka z aktualnym, 

progresywnym brzmieniem. Do tej pory sprzedali około 1,7 mln płyt i wielokrotnie koncertowali na całym świecie. Jednak mimo niemałych osiągnięć, Panowie nie próżnują. 19 sierpnia 2015 roku ukazała się ich trzynasta płyta – Devil’s Dozen, którą będziecie mogli usłyszeć na żywo podczas marcowego koncertu w Progresja Music Zone.Progresywno-metalowa grupa Royal Hunt już w marcu zagra w Progresja Music Zone!

 

Devil’s Dozen to połączenie klasyki z nowoczesnym, energetycznym graniem, które spotkało się z uznaniem zarówno krytyków jak i fanów. Przyjdźcie przekonać się sami!

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca