Muzyka

Roni Size, Aux88 i Oneohtrix Point Never na Nowej Muzyce

Znamy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
Drugie ogłoszenie artystów tegorocznej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, to niezwykle eklektyczny zestaw. Z jednej strony Floating Points z żywym zespołem, który zaprezentuje materiał ze świetnego albumu "Elaenia", z drugiej nieobliczalny Oneohtrix Point Never. Zagości także legenda techno i electro z Detroit - grupa Aux88 oraz świeża krew brzmień 4x4 - Matrixxman z Nowego Jorku. Legenda drum'n'bassu, Roni Size przypomni początki gatunku wespół z DJ-em Krustem i MC Dynamite, a Kid Simius pokaże, co dzieje się gdy żądny muzycznych wrażeń młody Hiszpan przenosi się do Berlina. Polskę reprezentują supergrupa Slalom oraz Beneficjenci Splendoru w nowym, hiphopowym wydaniu.

W tym roku festiwal zyska także nową scenę. W trakcie dwóch festiwalowych dni w mniejszej sali NOSPR można będzie posłuchać jazzu i muzyki neoklasycznej w wyjątkowych warunkach - kameralna sala, podobnie jak główna, cechuje się fantastyczną akustyką. Scena pomieści kilkaset osób i będzie spokojną przystanią pomiędzy znacznie głośniejszymi brzmieniami płynącymi z pozostałych stron Festiwalu. Pierwszym artystą, który na niej wystąpi jest Lubomyr Melnyk.

XI Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku na terenie Muzeum Śląskiego i katowickiej Strefy Kultury. Wcześniej udział w imprezie potwierdzili Fat Freddy's Drop, Battles, Roots Manuva, Snarky Puppy, The Orb, King Midas Sound, Fennesz, Deadbeat, Levon Vincent oraz Benjamin Damage.

Rodzaje karnetów/biletów:

4 Dniowy Karnet - brak
2 Dniowy Karnet - uprawnia do udziału w festiwalu w dniach 19.08 - piątek i 20.08 - sobota.

Ceny karnetów/biletów:
4 Dniowe Karnety: brak
2 Dniowe Karnety: 200 PLN (cena do końca marca)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca