Muzyka

Saoirse Ronan z Hozierem w szczytnym celu

W walentynki, 14 lutego, premiery doczeka się klip Hoziera i Saoirse Ronan.
Wokalista i aktorka przygotowali razem teledysk do piosenki "Cherry Wine". Utwór wspiera organizacje charytatywne walczące z przemocą domową na całym świecie. W Polsce jest to Niebieskalinia.org.

W poruszającym wideo, w roli kobiety zmagającej się z przemocą fizyczną w związku, wystąpiła dwukrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan. Obok niej, w klipie wyreżyserowanym przez zdobywczynię nagrody Emmy, Dearbhlę Walsh, zobaczymy znanego z "Gry o Tron" i "Vikingów" aktora Moe Dunforda.

Napisany przez Hoziera "Cherry Wine" przedstawia problem przemocy domowej z męskiej perspektywy. W tekście wokalista opisuje związek pełen nadużyć, zwracając szczególną uwagę na "koło usprawiedliwień", często występujące w przypadkach przemocy domowej.

- Przemoc domowa jest nadal wielkim problemem w naszym społeczeństwie, dotykającym i wpływającym na całe rodziny, społeczności lokalne i obejmującym całe pokolenia - komentuje Hozier. - Piosenką "Cherry Wine" starałem się dotknąć trudnej materii, jaką jest przemoc domowa i życie w związku pełnym nadużyć. Jestem zaszczycony współpracą Saoirse Ronan, Dearbhli Walsh i Moe Dunforda w szerzeniu świadomości problemu i dla mnie jest to niezwykle ważne, że dochód z cyfrowej sprzedaży utworu zostanie przekazany organizacjom charytatywnym, znajdującym się w kraju, w którym dokonano zakupu.

- Ten utwór był od zawsze jednym z moich ulubionych na jego albumie - dodaje aktorka. - Mam nadzieję, że dzięki teledyskowi i piosence uda nam się rzucić światło na problem i złożoność kwestii przemocy domowej oraz dzięki temu pomóc tym, którzy cierpią z jej powodu.

Numer "Cherry Wine" pochodzi z imiennego debiutu Hoziera, który stał się z bestsellerów 2015 roku. Jego sprzedaż przekroczyła 1,5 miliona egzemplarzy. Longplay, który miał premierę we wrześniu 2014 roku, doszedł do 2. miejsca listy Billboardu. Uzyskał multiplatynowy status w Belgii, Kanadzie, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Danii, Irlandii, Rosji, Szwecji, Polsce, Szwajcarii, Austrii, Holandii.

Saoirse Ronan ostatnio zagrała w filmie "Brooklyn".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca