La Scala Chamber Orchestra w Polsce

La Scala Chamber Orchestra to marka, którą zna każdy miłośnik dobrej muzyki. Będzie to jedyna w tym roku okazja, by usłyszeć ich na żywo w Polsce. Każdemu ich występowi towarzyszą gorący aplauz i owacje na stojąco. Obecność na ich występie to pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego melomana. Na swoim koncie mają współpracę z największymi osobowościami muzycznego świata, występowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i teatrach m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Tonhalle w Zurychu, Salle Gaveau w Paryżu czy Sali Koncertowej im. P.I. Czajkowskiego w Moskwie. Znani z ogromnej wirtuozerii i wyszukanego repertuaru muzycy orkiestry kameralnej La Scala Chamber Orchestra już w kwietniu 2016 roku odwiedzą Polskę – pojawią się w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu.
W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi muzycy świata - soliści ze słynnej orkiestry Teatro alla Scala w Mediolanie.

 

Ciekawe rozwiązania aranżacyjne, szlachetna barwa instrumentów dętych i smyczkowych oraz giętkość frazy melodycznej – muzycy La Scala Chamber Orchestra to prawdziwi mistrzowie kształtowania wyszukanej materii dźwiękowej! Artyści reinterpretując Fantazje na tematy najznakomitszych oper Verdiego przywracają im dawną świetność i blask. Smaku dodają popisowe partie solowe w mistrzowskim wykonaniu wirtuozów takich jak Francesco Manara, Laury Marzadori czy Massimo Polidori. Koncerty La Scala Chamber Orchestra to prawdziwa dźwiękowa uczta, która zachwyci każdego miłośnika muzyki!  Podczas koncertów wykonane zostaną fantazje na temat najpiękniejszych utworów z oper, do których muzykę komponował Giuseppe Verdi, jak na przykład FalstaffDon CarloAida,  Il TrovatoreLa Traviata czy Rigoletto.

Muzycy mediolańskiej La Scala Chamber Orchestra to światowej sławy artyści, którzy w iście mistrzowskim stylu operują szlachetną barwą dźwięku i giętką frazą melodyczną, przenosząc słuchaczy na arystokratyczne dwory. Pełne emocji i pasji fantazje w pełni ukazują ukryte piękno w często niedocenianych kompozycjach. Smaku dodają popisowe partie solowe w mistrzowskim wykonaniu Francesco Manara czy Laury Marzadori. Ich koncerty to prawdziwa dźwiękowa uczta, która zachwyci każdego miłośnika muzyki!


Występy La Scala Chamber Orchestra pozostają w pamięci widzów na lata!

Serdecznie zapraszamy!
4 kwietnia 2016r. – Filharmonia Narodowa, Warszawa, godz. 19:00
24 kwietnia 2016r. – Teatr Wielki, Łódź, godz. 18:00
25 kwietnia 2016r. – Filharmonia Bałtycka, Gdańsk, godz. 19:00
26 kwietnia 2016r. – ICE  Kraków, godz. 19:00
27 kwietnia 2016r. – Aula UAM, Poznań, godz. 19:00
 
Bilety do nabycia na stronie www.makroconcert.plebilet.pleventim.pl i w salonach EMPIK.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło