Muzyka

"Pracuję nad debiutanckim singlem" (wywiad z Magdaleną Paradziej)!

Magdalena Paradziej to wokalistka obdarzona silnym i wyrazistym głosem. Uczestniczka V edycji programu The Voice of Poland opowiedziała dla naszego portalu m.in. o muzycznych planach, zmianie artystycznego image'u oraz procesie tworzenia muzyki.

 

Nie sposób nie rozpocząć wywiadu od nawiązania do Pani uczestnictwa w programie The Voice of Poland. Co sprawiło, że zdecydowała się Pani wziąć w nim udział?

Śpiewam odkąd pamiętam, jak mówią znajomi śpiewałam, zanim jeszcze nauczyłam się mówić. Próbowałam swoich sił w różnych wokalnych konkursach i prestiżowych festiwalach, aż w końcu zadecydowałam, że należy spróbować w telewizyjnym programie wokalnym. Uznałam, że jestem już gotowa na taką przygodę i wiem, czego chcę, a program był furtką do tego, by robić to na szerszą skalę. Nie żałuję tej decyzji! :) Wszystkich, którzy mają wokalne marzenia, namawiam do brania udziału w tego typu programach, a szczególnie w The Voice of Poland, bo tam naprawdę liczy się tylko voice - głos.

 

Co wydarzyło się po programie?

Wydarzyło się wiele, począwszy od zmiany muzyków do współpracy, a skończywszy na dużej liczbie ofert koncertowych, spotkań z publicznością i głową pełną muzycznych pomysłów. Nawiązałam wspaniałą współpracę ze znanym kompozytorem i tekściarzem, wiem, że trwało to długo, ale jeśli mam publice zaprezentować pierwszy singiel, to wiem też, że musi on być doskonały. Po programie rozpoczęłam nowy projekt muzyczny Suzi i bardzo się zmieniłam (nowy image) – zachęcam Was wszystkich do zaglądania na fanpage'a - będzie się działo!!!

https://www.facebook.com/SuziMagdalenaParadziej/

 

Czego nauczyła się Pani od trenerów?

Przede wszystkim współpracowałam z Markiem Piekarczykiem, który z jednej strony nauczył mnie pokory, a z drugiej pewności siebie na scenie. Teraz wiem, po co tam wychodzę, ale zdaję sobie też sprawę, że jest to zawód, w którym ciągle trzeba walczyć o słuchaczy i grać koncerty na najwyższym poziomie, by nigdy ich nie zawieść. Marek jest cudownym człowiekiem, otwartym i doświadczonym w sferze show-biznesu. Udzielił mi wielu przydatnych rad.

 

Sama pisze Pani muzykę i teksty. Kiedy będzie można usłyszeć efekty tej pracy?

Piszę tylko teksty, mam w głowie mnóstwo linii melodycznych i zawsze je sobie nagrywam, ale nie tworzę tego profesjonalnie, stąd też wspomniana wcześniej współpraca z kompozytorem, który pracował ze świetnymi wokalistami, takimi jak Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Łukasz Zagrobelny, Michał Bajor i wieloma innymi. Niestety nie jest kolorowo i łatwo w każdej kwestii, ale już się udało wszystko poukładać i przede wszystkim uzbierać fundusze na realizację marzeń, bo jak wiadomo, nie ma nic za darmo. Teraz pracuję nad autorskimi utworami, nie chcę nic obiecywać, ale myślę, że na przełomie 2016/2017 będzie się działo. :)

 

W jaki sposób pisze Pani piosenki? Otacza się Pani muzyką, czerpie inspirację od muzyków, czy może stara się Pani całkowicie wyciszyć i skupić tylko na tworzeniu?

To nie jest tak, że myślę sobie – "O dzisiaj jest ten dzień! Siadam i piszę", to przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Zdecydowanie wolę być wtedy sama, żeby móc się skupić, przemyśleć układ wyrazów. Często tekst układa się w mojej głowie pod wpływem przeżyć, życiowych doświadczeń lub sytuacji, które mnie aktualnie spotykają. Piszę o miłości, o życiu, o dobrych i złych chwilach. Staram się przekazywać w tekstach własne emocje i odczucia, chcę dobrym tekstem trafiać do słuchaczy, wiem też, że dzisiejsze media są bardzo skomercjalizowane, stąd też początki mojej kariery mogą być lekko popowe i nieco oddalone od ulubionego stylu muzycznego.

 

Nowe logo oraz artystyczny pseudonim Suzi to początek czegoś nowego w Pani życiu? Z czym to się wiąże?

Racja! To coś nowego, to odcięcie się od tego, co było kiedyś. Teraz będę się otaczać profesjonalistami, wspaniałymi muzykami i ludźmi, którzy wierzą w realizację marzeń, tak jak ja. Suzi to dziewczyna, która wie, czego chce, która ma cel i dąży do niego, bo życie ma jedno i nie da się odciągnąć od realizacji życiowych planów. Jest Spontaniczną, Upartą, Zaangażowaną Idealistką. Projekt ten wiążę z muzyczną przyszłością, nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, bez koncertów i tworzenia. Nie może być inaczej!

 

Czy ma Pani w planach wydanie albumu?

Owszem, ale to powolutku, na razie pracuję nad debiutanckim singlem, wkrótce fotorelacja ze studia na fanpage'u - zachęcam do zaglądania. Wszystko trzeba dopracować w najmniejszych szczegółach, zanim ujrzy to światło dzienne. Już niedługo, obiecuję! W planach mam nie tylko jeden album, głównie zależy mi na spotkaniach z publicznością – uwielbiam śpiewać dla nich, to jest coś, co dodaje mi sił i skrzydeł. Po każdym koncercie mam głowę pełną pomysłów i wiarę w to, że uda mi się iść przez całe życie muzyczną drogą.

 

Jaka muzyka gra w Pani duszy?

Przez moją duszę przepływa muzyka soulowo, funkowa. Chciałabym ją sprytnie przemycać w swoich utworach, chociaż wiem, że na topie jest głównie muzyka popowa, ale w każdym utworze musi być duża cząstka moich muzycznych inspiracji. Myślę, że nastąpi mała rozbieżność między tym, co będziemy tworzyć, a tym, co pojawi się na koncertach, bo taki mamy dzisiejszy muzyczny rynek.

 

Największe muzyczne marzenie?

Trudne pytanie! Bo ja mam ich mnóstwo. Na pewno występ w Opolu, występ z Michaelem Bublé, mnóstwo spotkań z publiką oraz świetnych koncertów za sobą i chcę usłyszeć swoje utwory we wszystkich stacjach radiowych. To chyba niedużo. :)

 

Jakie są Pani najbliższe plany związane z muzyką?

Singiel, teledysk, promocja – radio, media i koncerty. I zawsze pamiętajcie, że o marzenia warto i trzeba walczyć. Nawet jeśli jest trudno i wszystko jest przeciwko nam, wiara oraz chęci naprawdę czynią cuda i nie ma wtedy rzeczy niemożliwych. Wiem po sobie i chcę być tego przykładem. Bardzo dziękuję za rozmowę i ściskam Was – Suzi.

 

Przesłuchania w ciemno - The Voice of Poland:

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca