Muzyka

Bela Komoszyńska, Patti Yang i Łukasz Lach na płycie Heart Soul

22 kwietnia ukaże się nowy album Heart & Soul zatytułowany "Missing Link".
Utwory wykonują Bela Komoszyńska (Sorry Boys), Hanna Malarowska (Hanimal), Łukasz Lach (L.Stadt), Sławomir Leniart (2Cresky, ex Agressiva 69, Made In Poland) oraz Bodek Pezda (2Cresky, ex Agressiva 69, Made In Poland, 2.47Records). W nagraniach udział wzięli też goście specjalni Patti Yang, Justyna Kabała i Piotr Pawłowski (Made In Poland, The Shipyard).

Wcześniejsze doświadczenia muzyków wchodzących w skład Heart & Soul sprawiają, że ich autorskie nagrania brzmią zaskakująco oryginalnie. To piosenki - ale dalekie od popowego banału, niesione nieoczywistymi głosami, zamknięte w intrygujących interpretacjach. Podobnie jest z brzmieniem. Jest w nim rockowy pazur, ale też elektroniczna głębia i soundtrackowa narracyjność.

"Lisbon" uwodzi tęskną partią gitary i rozmarzonym głosem Łukasza Lacha. W "Clear Your Mind" taneczny rytm electro wnosi pastelową elektronikę - a wokalista L. Stadt zaskakuje eterycznym falsetem. "Parys (Aleksander)" z Belą Komoszyńską przy mikrofonie mógłby z powodzeniem znaleźć się na którejś z płyt Cocteau Twins. Hania Malarowska z grupy Hanimal nadaje "Sun & Gun" zwiewną lekkość, a że potrafi się odnaleźć również wśród chrzęszczących bitów - świadczy zaśpiewany po polsku "Świst". Justyna Kabała ozdabia swym głosem mrocznej diwy w stylu Marleny Dietrich rozmyty "Ravioli A La Russe". "Porcelaine" zaskakuje z kolei połamanym rytmem i przestrzenną gitarą, między którymi idealnie odnajduje swoje miejsce łagodny wokal Beli Komoszyńskiej. Na koniec "Wounded Healer" - i aż ciarki chodzą po plecach, kiedy z gęstego mroku wyłania się hipnotyczny śpiew Pati Yang.

Pod tym adresem można zobaczyć teledysk do utworu "Lisbon".

Oto tracklista:
"C.Y.M (Clear Your Mind)" feat. Łukasz Lach
"Paris (Alexander)" Feat. Bela Komoszyńska
"Lisbon" Feat. Łukasz Lach
"Sun & Gun" Feat. Hanna Malarowska
"Ravioli A la Russe" (Feat. Justyna Kabała)
"Świst" Feat. Hanna Malarowska
"Porcelain" Feat. Bela Komoszyńska
"Wounded Healer" feat. Patti Yang

Projekt Heart & Soul, dowodzony przez Bodka Pezdę i Sławka Leniarta, zasłynął płytą wydaną w hołdzie Joy Division.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca