Muzyka

The Lunatics zapraszają na swój pożegnalny koncert

 

Po dziesięciu latach działalności, muzycy spotkają się po raz ostatni w obecnym składzie. Już w najbliższy piątek, 13-go maja w warszawskim SDQ (Spółdzielnia Dom Qltury), The Lunatics zagrają koncert podsumowujący ich karierę.

 

Tego wieczoru zespół zaprezentuje materiał ze wszystkich czterech płyt oraz ostatniej EP-ki, wydanej wspólnie z Warsaw Dolls, zatytułowanej „Split”.

 

Przez ostatnie lata The Lunatics mieli okazję dzielić scenę z uznanymi zespołami, grając m.in. z Dropkick Murphys, Beatsteaks, występując na festiwalu w Jarocinie czy katowickich „Odjazdach”. Na swój benefis zaprosili zaprzyjaźnione formacje: Ostatni Przystanek Postępu i Firenze.

 

Ostatni Przystanek Postępu to mieszanka rock’n’rolla i punka z elementami swingu i popu. W swoich tekstach zespół opowiada o mieście i jego mieszkańcach, odkłamując w ten sposób wizję szczęścia lansowaną w mediach głównego nurtu.

 

Firenze to zespół grający bezkompromisowy punk, w którym nie brakuje miejsca na teksty krytykujące zalew popkultury i korporacyjne slogany. Ich debiutancki album „Hipokryzja nic nie zmieni” ukazał się w 2014 roku nakładem Lou&Rocked Boys.

 

Takie grono artystów gwarantuje, że w piątkowy wieczór wnętrze SDQ wypełni solidna dawka gitarowego grania, w którym odnajdą się zarówno zwolennicy mocnych, energicznych występów, jak i niebanalnych tekstów.

 

Pożegnalny koncert The Lunatics (+ Ostatni Przystanek Postępu, Firenze)

Miejsce: Spółdzielnia Dom Qltury (SDQ)

Start: 19:00

Bilety: 15zł (do kupienia na wejściu, w dniu koncertu)

 

The Lunatics

 

To esencja współczesnego, miejskiego punk-rocka: niebanalne teksty okraszone chwytliwymi gitarowymi riffami. Zespół powstał w 2005 roku z inicjatywy Maćka Mroczka. W ciągu ostatnich lat wydał cztery longplaye: „Words like these” (2006, Pasażer Records), „Święci i grzesznicy” (2008, JimmyJazz Records) „Tu i Teraz” (2011, JimmyJazz Records) oraz „Czwarta Rano” (2014, Fonografika). Ostatni autorski materiał zespół wydał wspólnie z Warsaw Dolls na ep-ce „Split” (2016r.). Na przestrzeni tego czasu The Lunatics zagrali sporo koncertów. Debiutowali na scenie nieistniejącego już skłotu „Elba”, wystąpili za granicą (m.in. w Niemczech, na Białorusi, Litwie), grali podczas Festiwalu 'Odjazdy' w Katowicach (razem z m.in. Pidżamą Porno i Comą), koncertowali w Ministerstwie Dźwięku  „czwórki” – Polskiego Radia, supportowali Dropkick Murphys w warszawskiej Stodole, zagrali plenerowy koncert w trakcie Jarocin Festiwal 2012, a także dzielili scenę z Beatsteaks podczas ich koncertu w Proximie w Warszawie. EP-ka „Split” wydana na początku 2016 roku wspólnie z zespołem Warsaw Dolls zawiera siedem autorskich kompozycji The Lunatics, prezentujących zarazem siedem różnych oblicz muzycznych tej formacji. Album został wydany własnym sumptem przez obydwa zespoły w limitowanym nakładzie 200 sztuk.

 

Linki do teledysków:

 

The Lunatics – „Do samego końca” https://youtu.be/e-skW2n7XD4

The Lunatics – „Piękne Kłamstwa” https://youtu.be/wYYUqqJhURI

The Lunatics – „Miasto Wymarłe” https://youtu.be/VHUurdj4fmk

OPP – „Miłość z naciskiem na ość” https://youtu.be/i9ssF-0ykXY

OPP – „Ranne Tango” https://youtu.be/9gkDlBgxbuA

Firenze – “Korporacja” https://youtu.be/3NrEnXjgozA

 

Link do wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/970216156431820/

 

13 maja 2016, 19:00 Warszawa, Spółdzielnia Dom Qltury (SDQ)

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca