Muzyka

Muzyk Daft Punk zainspirowany Stanleyem Kubrickiem

Połowa francuskiego klubowego duetu Daft Punk uczci wielkiego mistrza kina, Stanleya Kubricka. Thomas Bangalter przyczyni się do napisania muzyki inspirowanej jego dziełami.
Thomasa Bangaltera zaangażowano w związku z wystawą poświęconą Stanleyowi Kubrickowi, która zostanie otwarta latem w Londynie, w Somerset House. Pojawi się tam między innym małżonka reżysera, Christiane Kubrick.

Połowa duetu Daft Punk, a także między innymi Jarvis Cocker z Pulp, filmowcy Iain Forsyth oraz Jane Pollard, Beth Orton, rzeźbiarz Anish Kapoor, Michael Nyman, Mick Jones, Samantha Morton i Sarah Lucas, stworzą prace, dla których inspiracją będą filmowe dzieła Kubricka lub ich fragmenty.

Wystawa / showcase potrwa od 6 lipca do 24 sierpnia. Thomas Bangalter i jego przyjaciel z Daft Punk, Guy-Manuel de Homem-Christo, wprawdzie nie mieli okazji pracować ze Stanleyem Kubrickiem, ale od dawna są wielkimi fanami jego twórczości.

Grupa Daft Punk ma na koncie przeboje "Around The World", "One More Time", "Harder, Better, Faster, Stronger", "Robot Rock" oraz "Get Lucky". Na ich dorobek składają się cztery długogrające krążki, z których ostatni to bestseller "Random Access Memories" z maja 2013 roku.

Stanley Kubrick żył w latach 1928 - 1999. Jego największe to "2001: Odyseja kosmiczna", "Mechaniczna Pomarańcza", "Lśnienie" i "Full Metal Jacket".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca