Muzyka

SŁOWOtoki (obsesje, popędy, kompulsje)

SŁOWOtoki (obsesje, popędy, kompulsje) - to cykl utworów muzycznych w stylu new jazz, z elementami muzyki dubstep, house oraz drum and bass. Ich bohaterami są słowa. Kliknięcie, aplikacja, depresja, kompulsja, life-coach, slow food… i wiele innych - słowa nowoczesne, zapożyczone i spolszczone. Ale pod warstwą słów, kryje się człowiek. Rozdygotany, nerwowy, skoncentrowany na własnej cielesności, konfrontujący się z przemijaniem, łapczywie poszukujący kontaktu. SŁOWOtoki to muzyczna refleksja nad dzisiejszym, zmieniającym się językiem, który w sposób nieunikniony wyznacza naszą współczesną świadomość.

 

Premiera projektu odbyła się podczas Finału Ogólnopolskiej Akcji Teatralnej SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

 

NAJBLIŻSZY KONCERT:

1 lipca 2016., godzina 20:00,

Klubokawiarnia Życie jest fajne ul. Grójecka 68
wstęp 15 zł

 

UWAGA:

Do biletu dołączamy płytę SŁOWOtoki

 

WYSTĘPUJĄ:

Agata Fijewska & Mikołaj Tabako

 

MUZYKA:

Filip Dreger

 

TEKSTY:

Natalia Fijewska-Zdanowska

 

INFO:

www.mlyn.org

 

O REALIZATORACH:

Agata Fijewska - aktorka, wokalistka, psycholog. Laureatka nagród aktorskich i wokalnych na przeglądach i festiwalach piosenki. Zagrała między innymi w spektaklu „Różowa skarpetka” (2006), który otrzymał szereg nagród, granym w Teatrze Stara Prochownia w ramach Sceny OFF Teatru Konsekwentnego, a także w spektaklu „Siostry” (2008) zrealizowanym we współpracy z Teatrem na Woli w Warszawie, monodramie muzycznym „Piąta rano” (2009) w Teatrze Staromiejskim, który otrzymał GRAND PRIX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie. Inne spektakle Teatru MŁYN: „Niunia” (2012), „Draka” (2013), “Naga Praga” (2014) oraz “Artysta” (2015). Wokalistka zespołu Nocny SuperSam, który wydał album „Plac zabaw”, oraz epkę „Bez końca początki”.
Jest współzałożycielką Fundacji Artystycznej „MŁYN”, mającej obecnie siedzibę na Scenie Staromiejskiej SCEK w Warszawie i wielokrotną organizatorką przedsięwzięć kulturalnych z ramienia Fundacji.

 

Mikołaj Tabako - muzyk-trębacz, performer, producent muzyczny. Współpracuje m.in. z zespołami: The Bartenders, Ziggie Piggie UpBeat Quartet, Stc Tabako, Prataouro oraz z artystami:  HempGru, Habakuk, Jacek Kleyff czy Marika. Współtworzył spektakl, w reżyserii Anny Seniuk, oparty na piosenkach z Akademii Pana Kleksa. Współrealizator płyty dla dzieci pt. „Misiowe piosenki” (nakład 64 tys. egzemplarzy). W swoim dorobku ma kilkadziesiąt realizacji związanych z kompozycją i produkcją muzyki reklamowej. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, których temat obejmuje ogólny rozwój muzyczny.

 

Filip Dreger - z wykształcenia filolog polski i pianista po średniej szkole muzycznej. Pracuje zawodowo jako programista i konsultant specjalizujący się w Javie, głównie w dziedzinie aplikacji webowych i mobilnych. Od czasu pierwszego wysłuchania musicalu "Cats" Andrew Lloyda Webbera w 1994 jego namiętnością są współczesne musicale sceniczne. Autor muzyki do setek piosenek i szkiców musicalowych, z których zdecydowana większość pozostała w szufladzie, a kilka doczekało się amatorskich lub półprofesjonalnych prezentacji. Z Teatrem Młyn współpracował już przy spektaklach „Gabinet” i „Facet mojej żony”.

 

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007r., oraz stypendystka PISF w 2014r. Realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość: monodram „Głuchoniemoc” (2004) „Różowa skarpetka”(2006), „De-naturat”(2007), „Siostry”(2008), „Piąta rano”(2009), „Gabinet”(2010), „Facet mojej żony” 2011), „Niunia”(2012), "Draka"(2013), „Naga Praga”(2014). Spektakle są wystawiane na Scenie Staromiejskiej SCEK, były także grane gościnnie między innymi w warszawskim Teatrze Powszechnym, Teatrze Polskim, Teatrze Ochoty.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca