Muzyka

Alter Bridge na jedynym koncercie w Polsce

16 listopada w katowickim Spodku wystąpi zespół Alter Bridge.
Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku przez muzyków Creed - Marka Tremontiego i Scotta Phillipsa, a wkrótce skład uzupełniony został przez Briana Marshalla (eks-Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy'ego. W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał złoty status. Po wydaniu krążka zespół wyruszył na trasę koncertową po USA i Europie. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", z której pochodzą takie hity jak m.in. "Watch Over You" czy "Rise Today". Grupa intensywnie koncertowała na całym świecie, wydając rok później DVD "Live from Amsterdam". W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed, nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge. W 2010 roku premierę miał trzeci longplay Amerykanów "AB III", po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach i nagrała kolejne koncertowe DVD "Live at Wembley". W 2012 roku członkowie zespołu skoncentrowali się na swoich innych projektach, ale już w kolejnym roku ukazał się ostatni w dorobku studyjny album, "Fortress". Zespół obecnie pracuje nad swoim najnowszym krążkiem, którego premierę zapowiedziano na jesień. Za produkcję płyty odpowiedzialny będzie długoletni współpracownik grupy, Michael "Elvis" Baskette.

W twórczości formacji mieszają się ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, ale nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii i niesamowitej energii, co najlepiej widoczne jest podczas koncertów grupy. Zespół doceniany jest również przez swoich kolegów po fachu, takich jak np. Slash, Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy gościnnie pojawiali się na scenie podczas koncertów Alter Bridge. - Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową - mówi Myles Kennedy. - Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi.

A o tym, jaką siłę mają koncerty Alter Bridge będzie można przekonać się już 16 listopada w katowickim Spodku, gdzie zespół zagra po raz pierwszy na w pełni samodzielnym koncercie w Polsce.

Jako support wystąpi formacja Like A Storm, hard rockowa petarda z Nowej Zelandii, która ma na koncie dwie studyjne płyty i trasy u boku takich grup jak np. Alter Bridge, Black Stone Cherry, Steel Panther czy Hellyeah.

Bilety w sprzedaży dostępne będą od piątku, 8 lipca.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca