Muzyka

Sekcja kolarska Fair Weather Friends

Fair Weather Friends wracają z nową, letnią piosenką i teledyskiem. Numer "Love Won't Make It Easier" promuje drugi album śląsko-zagłębiowskiej kapeli.
- Słuchając pierwszy raz "Love Won't Make It Easier", doszedłem do wniosku, że utwór aż prosi się o słoneczny pozytywny klip zrobiony poza granicami naszego kraju - mówi Piotr Steczek reżyser i założyciel EXA Studio, które zrealizowało wideo. - Szukając pomysłu, uznaliśmy, że motyw kolarstwa będzie dobrym pretekstem do zrobienia klipu, w którym wystąpią muzycy - ale także klipu, który w metaforyczny sposób nawiąże do tekstu. Letni charakter singla postanowiliśmy podkreślić zdjęciami zrealizowanymi na Lazurowym Wybrzeżu oraz w austriackich Alpach.

Zespół otrzymał ogromne wsparcie merytoryczne od Andrzeja Nowaka, prezesa Śląskiego Związku Kolarskiego, który nie tylko wprowadził w klimat kolarski dawnych lat, ale także udostępnił stroje kolarskie z lat 80 i 90. ubiegłego stulecia.

Klip dedykowany jest jednemu z najwybitniejszych kolarzy na świecie - Eddy'emu Merckx, nazywanego, ze względu na wielką chęć wygrywania, "Kanibalem". Jako jedyny kolarz w historii wygrał on w jednym roku trzy główne klasyfikacje (generalną, punktową - tzw. sprinterską - oraz górską) wyścigu Tour de France 1969.

- Pojechaliśmy zobaczyć, gdzie wielcy kolarze wykuwali swoje charaktery - wspomina Paweł Cyz, muzyk Fair Weather Friends. - Ponoć zwycięstwo w Tour de France czyni nieśmiertelnym. I faktycznie przejechanie dowolnego odcinka górskiego tego wyścigu to nie lada wyzwanie. Od pierwszego przejazdu po alpejskich serpentynach, wiedzieliśmy, że przed nami cztery ciężkie dni z "językami w szprychach", jak to mówią kolarze. Koledzy z EXA Studio zaserwowali nam prawdziwy obóz kolarski.

Zdjęcia zrealizowano w połowie czerwca. Ich autorem jest Mariusz Rychłowski absolwent WiRTV w Katowicach.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Jedyny longplay Fair Weather Friends to "Hurricane Days" z 2014 roku. Szczegóły następcy na razie nie są znane.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca